27 Aralık 2015 Pazar

2015 Favoriler || Kitap Sayfaları

Senenin en sevdiğim zamanına geldik. Favoriler! Bu yıl benim için güzel geçti açıkcası. Umarım sizin için de öyledir. Goodreads okuma hedefim 35 kitaptı fakat ben 24 kitap okuyabildim. Aslinda 25 olucak ama bu yazıyı yazarken kitabın daha yarısında olduğum için ve zaten favorilerim de olmayacağından bu listede yoklar kendileri. 

Continue reading 2015 Favoriler || Kitap Sayfaları

26 Aralık 2015 Cumartesi

, ,

2016 Ajanda/Planner Yapmak

Ajandalar benim için her zaman çok önemli olmuştur. Ama teknolojinin bayağı gelişmesi -yani benim tabletim olduktan sonra- nedeniyle birazcık boşladığımı düşünüyorum.

Yabancıların DIY videolarında da hep planner yapımlarına rastliyordum. Geçenlerde de  @tardisayraclikiz instagram hesabinda çok hoş kendi yaptığı plannerı görünce daha fazla bu isteğime engel olamadım ve kolları sıvadım.

Continue reading 2016 Ajanda/Planner Yapmak

5 Aralık 2015 Cumartesi

, , , ,

Bir Bilim Adamının Romanı: Mustafa İnan - Oğuz Atay | Kitap Yorumu

Oğuz Atay ile Bir Bilim Adamının Romanı kitabıyla tanışıyorum. Bu tanışma faslım o kadar plansız ki size anlatmaya ilk önce sanırım buradan başlamalıyım. 'Güzel Konuşma ve Sunum Teknikleri' adında seçmeli bir dersim var. Bu dersimle beraber de tanıyacağım hocam anlatmaya başladığında ders sonunda hemen kütüphaneye gitme isteği ve o derste söylediği kitapları okuma isteği uyandırıyor. Bu şekilde yine bir dersinde Oğuz Atay'ın Mustafa İnan'ı anlattığı kitabını öve öve bitiremiyordu. Daha sonra bende bir koşu hemen kütüphaneden gidip kitabı aldım ve o zaman Atay ile yolculuğum başladı.


Bir Bilim Adamının Romanı, Türk edebiyatımızda ilk biyografi kitabı olması dolayısıyla sınav zamanı duyduğum bir kitaptı. Ama okumak üniversite zamanımda kısmet oldu. Ben bazı kitapların kendimize göre okunması gereken bir zamanlarının olduğunu düşünüyorum. Sanki o zaman o kitabı anlayabilir ve onun tadını kavrayabiliriz. İşte o zaman bu zamanmış.

Continue reading Bir Bilim Adamının Romanı: Mustafa İnan - Oğuz Atay | Kitap Yorumu