Neler Okumuşum? | 2015 - Ağustos

31 Ağustos 2015 Pazartesi


Ağustos ayının bitmesine benden daha fazla kimse sevinmemiştir diye düşünüyorum. İşsiz gruptan olduğumdan sürekli evde kitap-film-dizi üçlüsü ile takıldım. Aslinda bir yerden de fena bir tatil değildi. 

Ağustos ayı bana çok uzun geldi. Sizce de öyle degil miydi? Her neyse bende elimden geldiğince kitap okudum. Tabi hala istediğim hızda değilim. Sanırım yaşlaniyorum omg! Tırstım -.-

Bu ay 4 kitap okudum. Aslında biraz daha zorlasam elimde çok güzel bir kitap vardı onu da bitirip bu listeye 5. olarak giricekti fakat bazı durumlardan ötürü maalesef hala bitiremedim. Bu gizemli kitap Tatlı Şeytan. Benim sevdiğim bir konusu var ve Go Kitap da üçüncü kitabını çıkarttıktan sonra bende başlayayım artık dedim ve eylül de bitirdiklerimde mutlaka olucak. Eh ben çok konuşmuşum yine bence artık neler okuduğuma geçelim.  Kitapların isimlerine tıklayarak yorumlarına ulaşabilirsiniz.

August Playlist | 2015

31 Ağustos 2015 Pazartesi


Sonunda tatil bitiyor. Yehu! Cidden yeter bence çünkü artık üniversite hayatıma başlamak istiyorum eheheh. Yeni bir deneyim benim için o yüzden hem heyecanlı hem de bir o kadar meraklıyım. O yüzden HOŞGELDIN EYLÜL!

Tatilim neredeyse hep evde geçti diyebilirim. Millet deniz, kum, güneş derken ben sıcakta evde kitap okuyuyup film ve dizilere dalmıştım. Aslında fena da değildi hani *.* Son senemde neredeyse yaşamdan kopmuş sadece sınava odaklı yaşadığımdan bu bana cennet gibi geldi. Her neyse ağustos ayında dinlediklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Başlayalım o halde!


Ağustos Playlist


 • Witness (Stripped) by Daughtry
 • My Blood by Ellie Goulding
 • Skipping Stones by Claire De Lune
 • One Heart by Mat Kearney
 • Right Here by Ashes Remain 
 • Ugly Love by Griffin Peterson
 • Speaking of Truth by Laleh
 • Break The Fall by Laura Welsh
 • Sorma by Aydilge (Kiralık Aşk'da duyunca bi sevesim geldi. Liste ile çok zıt duruyor biliyorum. Sorry)
 • My Demons (Acoustic) by Starset
 • Dynasty by Miia
 • Uncover by Zara Larsson 
 • You Should Know Where I'm Coming From by Banks
 • Unbreakable by Jamie Scott

Ayrıca bu listeyi spotify hesabımdan da paylaştım. Oradan dinlemek için tık!

Beni buralarda bulabilirsiniz;

Twitter

Oh My Ghost (2015) | Dizi Yorumu

25 Ağustos 2015 Salı

Dizi Adı: Oh My Ghost
Yönetmen: Yoo Je-Won
Türü: komedi, aşk
Dizinin Genel Teması: Aşçılık, lokanta, yemek
Ülke: Güney Kore
Yapım Yılı: 2015
Bölüm Sayısı: 16
Na Bong Sun (Park Bo Young) , sessiz, içe kapanık bir kızdır. Hiç arkadaşı olmadan büyüyen Bong bir restorantta bulaşıkçı olarak çalışır. Restoranın şefi ve sahibi  Kang Sun Woo'ya (Cho Jung-Seok) aynı zamanda aşık olan ama bir türlü bunu dile getiremeyen Bong bir gün bedeni ele geçirilir. Hayaletimiz yani Shin Soon-Ae (Kim Seul-Gi) bakire olmasından dolayı içinde bir kin duyduğundan öbür tarafa geçemez ta ki 'yaşam gücü erkeği'nin Şef olduğunu anlayana kadar. Böylece artık bu dünyadan gidebilecektir. 

Hayaletli ama aynı zamanda müthiş komik olan bir dizi bu Oh My Ghost. Cidden aslında konusunu falan sallayabilirsiniz çünkü ben genelde bir diziye başlıycaksam ilk olarak;

 1. Afişine bakarım. Bu çok da önemli değil ama yine de bir fikir edinmek amaçlı.
 2. Kesinlikle fragmanına bakmadan o diziye başlamam. Fragmanı beğenmezsem o diziyi izlemem. NET.
Gerçi arada şimdi konusuna da bakıyorum ama genelde bir "oha bunun konusu çok güzelmiş hadi izleyelimm!!" demiyorum. Çok nadir olur böyle şeyler. Siz en iyisi fragmana bakın :DOyuncular bir kere harika olmuş. Şefinden yardımcılarına kadar -hatta bir sos şefi var Allah'ım insanı fena gıcık ediyor!! *.*- her biri çok tatlı ve izlemesi çok zevkli. Ortam çok sıcak ve sevimli aslında. İlk bölümden sardırıyor.

Eğer Lets Eat dizisini izlediyseniz bunu da seveceğinizi düşünüyorum. Her ne kadar o dizide bayağı her şey yemek yeme ve tanıtma üzerine olsa da bu da sizi tatmin edicektir.Labirent: Alev Deneyleri (The Maze Runner #2) - James Dashner | Kitap Yorumu

23 Ağustos 2015 Pazar

Kitap Adı: Labirent: Alev Deneyleri
Orjinal Adı: The Scorch Trials
Bağlı Olduğu Seri: The Maze Runner
Yazar: James Dashner
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Tür: bilim kurgu, fantastik, macera
Sayfa Sayısı: 400
GR Puanı: 3.96


Labirent bulmacası çözülünce her şeyin sona ermesi gerekiyordu…
Thomas, Labirent'ten kaçışın tüm Kayranlılar için özgürlük anlamına geldiğini düşünmektedir. Fakat İsyan'ın işi henüz bitmemiştir. İkinci Aşama daha yeni başlamıştır: Alev Deneyleri.

Kural yok. Yardım yok. Ya başarırsın ya ölürsün.
Güneş ışınlarından en fazla etkilenen bölge olan Alev'i geçmek için iki haftaları vardır ve İsyan, işlerini zorlaştırmak için karşılarına binbir türlü tehlike çıkarmaya hazırdır.

Arkadaşlıklar sınanacak. Sadakat sorgulanacak. Hiçbir şey kesin değil!
Kayranlılar önlerine çıkan tüm tehlikelerle yüzleşmeye hazır olsalar da kurtuluşun tek yolu diğerlerini yok etmekten geçiyor olabilir.
 

Pegasus Yayınları'nın göz bebeği olan bir seri: Labirent. Seriye Sırılsıklam Aşk ile ara vermiştim. Bittiğinde daha fazla merakıma dayanamadım ve hemen Alev Deneyleri'ne başladım.

Ölümcül Kaçış'ta yazarımız bizi şok edici bir son ile bırakmıştı.Thomas, Chuck'ın ölmesine mi üzülsün yoksa labirentten çıktığı için sevinsin mi bilemez haldeydi. Daha sonra diğer Kayranlılar ile beraber Thomas yeni bir deneyin içinde bulacağından habersiz İsyan'ın onları bir yere getirirler. Giyecek, yiyecek verilir ve uykuya dalarlar. Uyandıklarında dışarda Deliler'in çıldırmış onlara saldırmak isterken bulurlar. Üzerine Teresa'nın odasında başka biri vardır. Bu yeni karakterimizin ismi ve tabiri caizse azcık da Teresa'nın yerine geçen Aris. Sadece Aris gelmiyor tabi. Bir sürü kişi daha yeni karakter olarak geliyorlar. Ama en önemlilerinden biri Aris diyebiliriz.
Bundan sonrasını anlatmak spoilera kaçıcağı için NO SPOILER diyerek duruyorum.

Genel olarak Alev Deneyleri beni tatmin etti diyebilirim. İlk kitabı çok beğenmiştim ama bu tabikide birinciden daha iyiydi. Hem artık bazı şeylerin cevabını aldık hemde labirentin dışındaki dünyayı tanıma fırsatı bulduk. Işıl dedikleri hastalık dünyayı ne hala çevirdiğini ve insanlara bu hastalık bulaştığında onları ne derece etkiledikleri cidden harika yansıtılmış. Zombivari bir havaları olan 'Deliler'in ortamına girdiklerinde labirentte Izdırap Verenler ile kapışmayı tercih edicekler.

Kurgusu zaten bir film tadında olduğundan çok rahat okuyabiliyorsunuz. Bölümlerinin de kısa kısa olması elinizde bir çırpıda bitmesini kolaylaştırıyor. Ben her bölüm sonunda bir bölüm daha derken kitabı bitirdiğimde şaşkına dönmüştüm. Zaten 400 sayfa bir kere az buz değil fakat çok rahat 1-2 günde bitiyor.

Sorulara cevap verirken bir yandan da yeni sorular ekleyen Alev Deneyleri, bir şekilde sizi aç bir kurda çeviriyor. Zira bitirdiğinizde son kitabı okumadan duramıyor, hatta kıvranıyorsunuz. Yine sonu tabikide bir pislikle bitiyor yani anlayacağınız.

Benim sinir olduğum bir kaç noktaya  değiniceğim şimdi.
Yazar beni cidden çıldırttı okurken. Yani Thomas en sonunda kimseye güvenemedi tabi doğal olarak bende. Yeni bir karakter gelicek. Bir bayan karakter. Ona da gıcık olduğumu belirtmeliyim. Zira ikinci ve üçüncü kitaplarda sürekli Thomas'ın eline yapıştı, Bildiğimiz ELINE. Daha tanışmalarından saniyeler olmuşken sen hayırdır bacım diyemedim ya...
Ve Minho'ya ölüyorum!!! En sevdiğim karakter olur kendileri. Çünkü çok güzel olay anında laf koyabiliyor. Eh tabi birde filmdeki karakteri yüzünden de sevmiş olabilirim. Newt de filmde çok tatlıydı ama kitapta biraz atarlı karakter. Kitaptakini de sevdim :)

Uyarıda bulunmadan edemeyeceğim. Seriyi okumak istiyorsanız bence BÜTÜN SERIYI ALIN. Yoksa tırnak etlerinizi yer, şimdi kitapta ne okuyor diye kara kara düşünürsünüz.

Son olarak Alev Deneyleri 18 Eylül'de vizyona giriyor. Fragmanlar ve afişler harika olmuş. Gerçi kitaptan bayağı bağımsız ilerliyorlar ya neyse... Alt yapıyı tamam ama detaylarda çok fazla değişiklik var. Bunun hakkında dedikodu yapmak isterseniz yorumlara akabiliriz. Her neyse ben kaçtım o zaman ;)


- Puanım -
4.5/5

Labirent: Ölümcül Kaçış | Kitap Yorumu

Asla Neden Diye Sorma - Shaun Tan | Kitap Tanıtımı

20 Ağustos 2015 Perşembe

Orjinal Adı: Rules of Summer
Kitap Adı: Asla Neden Diye Sorma
Yazar: Shaun Tan
Yayınevi: Desen
Türü: grafik roman
Yaş Grubu: Her yaş
Sayfa Sayısı: 48
Liste Fiyatı: 25 tl
GR Puanı: 4.08
Dağıtım Tarihi: 21 Haziran 2015

Törenlere asla geç kalma. Asla mükemmel bir planı bozma. Şifreyi asla unutma. Asla neden diye sorma…

Hiç yazı kullanmadan hazırladığı “sessiz kitabı” Uzak’ la dünya çapında ün kazanan Avustralyalı yazar-çizer Shaun Tan’den, evrensel temalar üzerine kurulu güçlü bir resimli öykü.

İki çocuk yaz tatilinde kazandıkları deneyimler üzerinden kurallar uyduruyor, var olan kuralları sorguluyor…
Genç yaşında, kariyerine Oscar dâhil sayısız büyük ödül sığdıran Shaun Tan’in, çocukken ağabeyiyle çıktığı balık tutma maceraları ve yaşadığı şehirlerde kendisini etkileyen mimari yapılar gibi kişisel deneyimlerinden yola çıkarak yarattığı bu gerçeküstü dünyada karşımıza çıkan enstantanelerin her biri adeta göz kamaştırıyor.

Uzun ve titiz bir çalışmanın eseri olan Asla Neden Diye Sorma’nın sayfalarını süsleyen tüm resimler başlı başına birer hikâye anlatıyor.

Özenli basımı ve tasarımıyla daha ilk sayfasından ilgi çekmeyi başaran kitabın, her biri ince ince işlenmiş büyük boy tablolar şeklinde karşımıza çıkan şiirsel resimlerine baktıkça sorgulamaya, meraklanmaya, duygulanmaya, huzursuzlaşmaya ve hatta öfkelenmeye başlayabilirsiniz…

Gerek minikler gerekse yetişkinler için keyifli bir okuma deneyimi sunan Shaun Tan, bu kitabında, dostluğun değerini yücelterek, herhangi bir yaş, cinsiyet ve kültürel farklılık gözetmeksizin hepimizin öyküsüne ayna tutuyor…
Siz siz olun asla kuralları çiğnemeyin. Özellikle de ne olduklarını anlamıyorsanız…

Grafik romanlar, yani çizgi romanlar hep okumak istememe rağmen bir türlü alamadığım bir tür. Daha sonra D&R'ın Altın Kitaplar'a yaptığı 5 tl indiriminden Kara Kule serisinin 3 cildini aldım. Şimdi konumuz bu değil tabi.

Desen yayınlarından çıkıcak olan Asla Neden Diye Sorma da benim çok ilgimi çekti muhtemelen sizin de çeker diye buraya bir tanıtım yazısı yazmak istedim. Tabi bu Marvel çizgi romanlarına benzemez. Bu daha farklı bir kulvarda geziyor. Daha edebi sanırım.
Türkçeleştiren Tuğçe Akyüz'e de buradan teşekkür ederiz. Umarım bende bir ara alıp okurum :)

Sizin bildiğiniz bu tarz çizgi romanlar var mı? Tavsiye eder misiniz?
Yorum bırakmayı unutmayın! *.*

Beni buralarda bulabilirsiniz;

Twitter
Instagram
Goodreads

Miracle In Cell No.7 // Hücre 7 Mucizesi (2013) | Film Incelemesi

19 Ağustos 2015 Çarşamba


Orjinal Adı: Miracle In Cell No.7
Türkçe Adı: Hücre 7 Mucizesi
Yönetmen: Le Hwan Kyung
Süresi: 127 dakika
Tür: Dram
Ülke: Güney Kore
Imdb Puanı: 8.2


Zihinsel engelli ama kızını ölesiye seven bir baba (Ryu Seung Ryong), bir yanlış anlaşılma dahilinde bir suça karışır ve hapse düşer. Ardından kızı Ye Seung (Park Shin Hye) babasının suçsuzluğunu isbatlamak için amansız bir mücadeleye girişir.

 Bu gün bu güzel filmi izledim. Bitirdiğimde hatta bitirmeden öncesinde bile bu filmin incelemesini bloga girmeliyim dedim. Çünkü film HARIKA!

Yer yer ağlatırken aynı zamanda da sizi neşelendirebilen bir film Hücre 7 Mucizesi. İçinizdeki o saf mutluluğu, iyiliği ve intikam alma hırsını ortaya çıkarıyor. Çünkü haksız yere hapishaneye giren bir baba ve birbirlerine sımsıkı bağlı olan küçük kızına duyduğu sevgiyi o kadar güzel bir şekilde işlemiş ki, elinizde olsa sizde o filme girip olaylara karışmak istiyorsunuz.

Ben dediğim gibi çok beğendim. Duygusal açıdan da sizi çok sarstığını söylemeden geçemeyeceğim. Yan karakter bile o kadar muhteşem seçilmiş o kadar harika bir şekilde kurgulanmış ki siz o yan karakterlere bile bağlanmadan edemiyorsunuz.

Her neyse böyle filmler seviyorsanız, biraz da ağlamak sevgiyi, mutluluğu biraz da olsa hissetmek istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

-Puanım-
9.5/10Reading Slumptan kurtaran filmler | Önerir miyim?

18 Ağustos 2015 Salı


Şu sıralar herkesin başına bela olan bir olaydan söz ediyorum. Evet, reading slump yada şöyle açıklayayım; okuyamama durumu.

Tatil dolayısıyla her kitap kurdunun hayalidir çok kitap okumak. Fakat bazen bu bir çileye dönüşebiliyor. Özellikle son bir kaç aydır herkesten bu durumdan şikayet duyuyordum ve aslında pek de anlam veremiyordum. Nedir ne değildir derken benimde başıma geldi! Nasıl desem; İŞKENCE gibi bir durum. O kadar çok okumak iste dur sen bir sayfa dahi okuyama. Bu cidden büyük bir sorun. 

Bende bu kısa bir dönem oldu. Bir iki hafta falan sonra kendime geldim. Ama bazılarında 1-2 ay bu dönem sürebiliyormuş. Cidden böyle haber sunar gibi bir durum oldu ama bu masaya yatırılıp tartışılmalı, çözüm önerileri sunmamız gerekecek bir aciliyette.

Bende bu durumu bol bol film izleyerek ve alışveriş yaparak geçirdim.
Sizlere de izlediğim filmleri ve kaç puan verdiğimi paylaşacağım. Hadi, başlayalım!

 • İnterstellar (2014) imbd: 8.7  benim puanım: 7


 • The Theory of Everyting (2014) imbd: 7.8 benim puanım: 8.9 • The Grand Budapest Hotel (2014) imdb: 8.1 benim puanım: 8.9


 • PK (2014) imdb: 8.3 benim puanım: 9Beni buralarda bulabilirsiniz;

Twitter
Instagram
Goodreads

Çıkmaz Sokak - Gülsüm Yüksel | Kitap Tanıtımı

18 Ağustos 2015 SalıKitap Adı: Çıkmaz Sokak
Yazar: Gülsüm Yüksel
Yayınevi: Agapi Yayınları
Tür: yetişkin kurgu
Sayfa Sayısı: 622
Dağıtım Tarihi: 14.08.2015


“Çünkü sana geç kalmak istemiyorum.”
İlk aşkım dediğim insandan duyacaktım bu cümleyi. Tabii doğru zamanda ve doğru yerde
duyup duymadığım tartışılır. Her neyse, artık bunu dert etmiyorum zaten.
Ben Eslin. Söylemeyi en çok sevdiğim şekli ile; Eslin Yılmaz. Şu klasik, hayata 1-0 yenik
başlayanlardanım. Ama sadece başlangıcı öyle. Sakar, kararsız, kimsesiz ve yalnızım. Daha doğrusu yalnızdım. Şimdi mi? Şimdi her şey değişti. Bana geç kalmak istemeyen bir ilk aşkım, çıkmaz sokak olduğumu düşünen bir son aşkım var. Bana tamamlanmanın, bir bütün olmanın ne demek olduğunu öğreten arkadaşlarım, yani kocaman bir ailem, Uluç, hatta Hulusi var… Değişmeyen tek şey ise sakarlığım. Söylediğim gibi; şimdi her şey değişti. Artık acılarımın kahkaha almış halini yaşıyorum.

Wattpad hikayeleri basılmaya devam ediyor. Agapi Yayınları da bu tür kitapları biz okuyucularla buluşturuyor. Yeni kitapları da Gülsüm Yüksel'in Çıkmaz Sokak'ı.
Ve bir ekstra daha veriyim. Kitabımız ciltli. Hayranlarına duyurulur. Liste fiyatı ise 30 tl olucakmış. 622 sayfa ve ciltli bir kitap için makul bir fiyat gibi. Internet sitelerinde daha da indirimli alabilirsiniz.
Kapak da hoş olmuş dimi??

Beni buralarda bulabilirsiniz;

Twitter
Instagram
Goodreads

Labirent serisini art arda okursanız ne olur?

14 Ağustos 2015 Cuma

Kısa bir beyin sarsıntısı. Gif Orphan Black dizisinden. ÇOK SEVERIM. 

Bloga en son Sırılsıklam Aşk'ın yorumunu girmiştim. Bu kitabı da zaten seriye ara vermek için okumuştum. Daha sonra Alev Deneyleri'ne bir arkadaşımla beraber başladık. Bilirsiniz böyle aynı kitapları okumak çok hoş bir etkinlik olur. Hemde bolca dedikodu yapabiliyorsunuz. Her neyse arkadaşım aldı hızını bayağı benden önce bitirdi ve ardından hemen Son İsyan'a geçti. Bende durur muyum? ASLA. (Sanki yarış yapıyoruz -.-) Zaten kitap sizi bir güzel çekiyor üzerine de üçüncü kitabını okuyun diye yalvartıyor. Bende sonunda bitirdim derken...Ufaktan bana afakanlar bastı. Yani şimdi yorumunu girmiycem ama cidden ikinci kitaba alttan alttan dalıcaktım. YAZAR PSIKOPAT MI???!!!

Her neyse şuan atar yapma sıramı savıyorum. Yorumda yardırcam. ;)
Son İsyan'a geldiğimdeyse işte ben böyle ikinciden atarlı başlıyınca tabi bende bir "hobaa noluyoz yither artık!!! " durumu meydana geldi. Aslında okusam devamı gelcek ama bende sorun var. Şimdi yazara atarlı olan ben beklediğim şeyleri göremeyince insan bir noktara tripli vs. olabiliyor. Psikolojimi inanın bende anlamıyorum şuan. Feelings mi desem değil, kime atarlanıyon sen desem o da değil, konu sarmadı desen değil. Böyle saçma bir durumdayım sevgili kitap okuyan biricik insanlar! (Burada yazar halka seslenmek istedi. Ama pek bir sonuç alamadı.)

Durum budur. Bu mudur? Tamam kesiyorum.
Belki bir istek gelir ise şayet o zaman buraya bir Alev Deneyleri yorumu ile karşınızda olurum. Yok olmazsam da mutlaka yazarım.
KESİN.


Tatlı Hesaplaşma (The Sweet Trilogy #3) - Wendy Higgins | Kitap Tanıtımı

11 Ağustos 2015 Salı


Go! Kitap'ın gözdesi The Sweet Serisinin üçüncü kitabı Tatlı Hesaplaşma çıktı çıkıcak. Henüz dağıtımda değil ama eli kulağında olduğu kesin. Ben daha bu seriye başlama fırsatım olmadı ama birçok yorum okudum ve çoğunluk bu seriyi seviyor. Elimde 1 ve 2. kitapları var aslında ama biraz daha bekletmek istedim. Belkide üçüncü kitabın çıkmasıyla seriye başlarım, kim bilir! 

Her neyse ben daha fazla sizi tutmayayım ve kitap tanıtımına geçiyim.


Orjinal Adı: Sweet Reckoning
Kitap Adı: Tatlı Hesaplaşma
Yazar: Wendy Higgins
Bağlı Olduğu Seri: The Sweet Trilogy #3
Tür: genç-yetişkin, paranormal, romantik
Yayınevi: Go! Kitap
Sayfa Sayısı: 440
GR Puanı: 4.39

İNANCINA SARIL
Vakit gelmiştir. Savaş artık kapıdadır. Kalbi duru bir Nefilin yeryüzünü iblislerden temizleyeceğine dair kehanetten haberdar olan Dükler, Anna’nın peşine düşmüştür.  Anna, hem kendi soyunun hem de tüm insanlığın kaderini belirleyecek olan hesaplaşma gününe kadar saflığını muhafaza etmek zorundadır. İblisleri cehenneme geri gönderecek olan Erdem Kılıcı’nı kullanabilmesi buna bağlıdır. Ama peşindeki iblisler ve yanı başındaki Kaidan Rowe ile işi hiç de kolay değildir. Anna ne pahasına olursa olsun, saflığını ve inancını koruyarak hayatta kalmalı ve iblislerle kozlarını paylaşacakları bu görkemli savaşa öncülük etmelidir.


Sırılsıklam Aşk (Flat-Out Love #1) -Jessica Park | Kitap Yorumu

10 Ağustos 2015 Pazartesi


Orjinal Adı: Flat-Out Love
Kitap Adı: Sırılsıklam Aşk
Yazar: Jessica Park
Bağlı Olduğu Seri: Flat-Out Love #1
Yayınevi: Altın Kitaplar
Tür: romantik, genç-yetişkin, chick lit
Sayfa Sayısı: 352
GR Puanı: 4.03


"Kankam Nietzsche'dir."

Sırılsıklam Aşk, temmuz ayında D&R'ın Altın Kitaplar için yapılan 5 tl kampanyasından aldığım bir kitap. Bu kampanya cidden yaz sıcaklarının çekilebilmesini sağladı. Yoksa bir ölü gibi ortalıklarda "Esmiyoğgggg!" diye bağırınarak geçirirdim. Her neyse. İşte bende ağustos ayında okumayı planladığım kitaplara Sırılsıklam Aşk'ı da ekledim ve kısa bir sürede de okuyup bitirdim.

Labirent: Ölümcül Kaçış (The Maze Runner #1) - James Dashner | Kitap Yorumu

5 Ağustos 2015 ÇarşambaAğustos ayında bitirdiğim ilk kitap Labirent: Ölümcül Kaçış oldu. Bende hemen taze olarak yorumunu girmek istedim. Aslında seriyi alalı çok olmuştu ve bir türlü okuyamamış olmam beni sinir ediyordu. Bu yüzden bir arkadaşımda hazır alıyorken bende beraber başlamayı teklif ettim. Böylece labirent serisine ilk adımımı atmış oldum.

July Playlist | 2015

1 Ağustos 2015 CumartesiHer ay bitiminde bir playlist paylaşacağımı söylemiştim. Haziran ayının playlistine şuradan ulaşabilirsiniz.
Temmuz ayı benim için çok sıcak geçti açıkcası. Bazı günler kitap bile okuyamadım yani. Ama genel itibariyle tatilimi güzel geçirdim. Bildiğiniz gibi üniversite sınavlarına hazırlanmaktan blogumla ilgilenememiştim bir zamanlar. İşte sonuçlar falan açıklandı ve bende kaydımı yaptırdım. Şimdi biraz daha rahatım *.*

Neler Okumuşum? | 2015 - Temmuz

1 Ağustos 2015 Cumartesi


SICAĞĞGGGKK! Evet sonunda cidden sıcakları hissettiğimiz aylardayız. Temmuz bize yazı getirdi diyebiliriz. Halbuki ben çok güneşi, kumsalı bekleyen insanlardan değildim. Neden böyle aniden yağmurlar kesildi ve güneş tam tepemizde "hepiniz yanacaksınız!!!" moduna geçti ki? 
Made With Love By The Dutch Lady Designs