Neler Okumuşum? || 2014 - Haziran

30 Haziran 2014 Pazartesi


Haziran deyince bile içim bir hoş oluyor. Neden mi? Çünkü tatil demek, çünkü kitap demek, bol bol kitap demek vs. Ne zamandır "neler okumuşum?" postu yapmıyordum. Bu aya kısmetmiş. Yazmayı bile özlemişim! Neyse efenim bu ay harika kitaplar okudum ve ayı 5 kitap okuyarak tamamladım.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Bu Arada - Denise Deegan | Kitap Tanıtımı + Çekiliş

30 Haziran 2014 Pazartesi


Herkese merhabalar. Yeni bir turla buradayım. Pena Yayınlarından çıkan Bu Arada kitabı bu sefer misafirimiz. Turun ilk gününde kitabımızı tanıyarak başlayacağız ama unutmadan yazının sonunda tur takvimiz ve bu kitabı kazanmak için çekilişimiz var. Bol şanslar!

Kitap Adı: Bu Arada 
Orjinal Adı: And By The Way
Yazar: Denise Deegan
Bağlı Olduğu Seri: Butterfly #1
Yayınevi: Pena Yayınları
Sayfa Sayısı: 344
GR Puanı: 4.23

Alex annesinin ölümüyle birlikte aynı zamanda babasını da kaybeder. Babası kendini tamamen işine verir ve Alexle ilgilenmeleri için insanlar tutar. Bu Alexi deli eder. Ancak Alexi deli eden tek kişi babası değildir. Bir de sınıf arkadaşı yakışıklı David McFadden vardır. Alexe yardım edebilecek tek kişi oyken kılını kıpırdatmayan David McFadden artık Alexe yardım etmeye karar verdiğinde Alex onun yardımını istemez. Artık kendini korumak için kimseye güvenmemeye karar vermiştir. Bu arada beklenmedik bir aşk kapıdadır.- Tur Takvimi -

30.06.14
Yazar Tanıtımı  + ÇekilişKüçük Kızın Büyük Kütüphanesi
Kitap Tanıtımı + Çekiliş - Kitap Sayfaları
Kitap Yorumu + Çekiliş - Maria Puder Olmedi

Bu Arada kitabımızı kazanmak için sizi bu linke alalım.

Kitap Tanıtımı: Aşk ve Kaotik Özgürlük - Eyüp Erdoğan

29 Haziran 2014 PazarKitap Adı: Aşk ve Kaotik Özgürlük
Yazar: Eyüp Erdoğan
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 164
Baskı Yılı: 20/06/2014

Niçin âşık oluruz?
 
Neden seks yapma ihtiyacı hissederiz?
Peki, tüm yaşam sürecimizde neler yaşayacağımız önceden belirlenmiş olarak mı doğarız?
İlla annemize ya da babamıza benzemek zorunda mıyız?
Özgün bir birey olabilmemizde ya da olamamamızda ebeveynlerimizin ve içinde yaşadığımız toplumun etkisi var mıdır?
Eyüp Erdoğan sade ve yalın diliyle kaleme aldığı Aşk ve Kaotik Özgürlük isimli kitabında filozoflarla psikanalizcilerin izinden giderek bu sorulara yanıt veriyor. Necmettin Erbakan, Cem Karaca, Abdullah Gül, Afife Jale gibi örneklerle bu konuda okurlara yeni bir bakış açısı sunuyor.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Aylardan Aşk - Meral Kır | Playlist

13 Haziran 2014 CumaHerkese merhabalar!! Aylardan aşk mı ne? Siz ne dersiniz? Konuşan Kitaplar için bu tur aşk ile geçecek zira Meral Kır bizler için harika bir kitap yazmış. Ben sizlere bu harika aşk kokan kitabimizi okurken dinleyebileceğiniz şarkılar seçtim. Umarım hoşunuza gider :))
- Playlist - 

Natalia Safran - All I Feel is You
Christina Perri - Arms
Little Mix - Little Me
Avril Lavigne - Let Me Go
Adilge - Aşk Paylaşılmaz
Aslı Güngör - Söylenmemiş Sözler
Gökhan Türkmen - Bir Öykü
Emre Aydın - Hoşçakal
Yalın - Yeniden- Tur Takvimi -
12.06.2014
Yazar + Kitap Tanıtım + Çekiliş - Saklama Kabı
Alıntılar 1 + Çekiliş - Kitaplarım ve Ben
Ön Okuma + Çekiliş - Tuğçenin Kitaplığı
13.06.2014
En Romantik Sahne + Yorum + Çekiliş - Kitapların Tatlı Cadısı
Alıntılar 2 + Yorum + Çekiliş -- Maria Puder Ölmedi
Yorum + Çekiliş: Anime ve Kitap Sever
Playlist + Çekiliş: Kitap Sayfaları
14.06.2014
Yorum + Çekiliş - Yorum Durağım
Yorum + Çekiliş - Kördüğüm Hayaller
Best Scenes - Kitabın En'leri : Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
15.06.2014
Yorum : Kitaplarım ve Ben
Super Six Sunday + Çekiliş : Kördüğüm Hayaller
My Dream Cast : Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
Yazar Söyleşi : Yorum Durağım

a Rafflecopter giveaway

Bir Milyon Güneş ( Evrenin Ötesi #2) - Beth Revis | Kitap Yorumu

9 Haziran 2014 Pazartesi


Kitap Adı: Bir Milyon Güneş
Orjinal Adı: A Million Suns
Yazar: Beth Revis
Bağlı Olduğu Seri: Across The Universe #2
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Tür: Bilim Kurgu, Genç Yetişkin, Distopya, Gizem, Macera
Sayfa Sayısı: 424
GR Puanı: 4.09
Evrenin Ötesi ile seriye başladım ve beni ilk kitapta bu kadar etkilemesi yüzünden seriye son hızla devam etmeme sebep oldu. Uzun zamandır da böyle güzel bir bilim kurgu kitabı okumaya istiyordum ve karşıma da Evrenin Ötesi serisi çıkınca da balıklama atladım diyebilirim. Evrenin Ötesi için daha önce yazdığım yorumda da söylediğim gibi ben çok beğendim ve hatta yazarın ikinci kitap yani Bir Milyon Güneş'te çıtayı daha da yükselteceğine inandığım için 5 değil 4 kelebek vermiştim. Ve bunda da haklı çıktığımı anladım.

Bir Milyon Güneş'i ne kadar zamanda bitirdim hatırlamıyorum ama sanırım en fazla bir hafta falandır. Eğer ilk kitabı beğenerek okuduysanız zaten bu ikinci kitap da sizi kaldığı yerden maceraya devam ettiriyor. O yüzden kemerleri bağlayın ve hem yorumuma hemde kitaba hazırlıklı olun!

Yoruma başlamadan önce uyarı yapmama gerek var mı artık bilmiyorum ama eğer Evrenin Ötesi kitabını okumadıysanız buradan sonrasını okumanızı tavsiye etmem. Yok ben illa okuyacağım, spoilerin dibini yaşamak istiyorum diyorsanız keyfiniz bilir. Benden söylemesi ;)

Belki de bu konuya fazla takılıyordum. Belki de hiçbir şey değildi fakat uzun süredir "hiçbir" şeyim yoktu ve bir şeyler için hazırdım. Herhangi bir şey. - Amy syf. 42

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Dünyanın Gölgesi - Beth Revis | Kitap Yorumu

8 Haziran 2014 Pazar


Konuşan Kitaplar'ın konuğu Dünyanın Gölgesi için yapmış olduğumuz tur bu gün sona eriyor. Ve bu son gün de Dünyanın Gölgesi için yazdığım yorumu okuyacaksınız. Serinin bitmesine gerçekten çok üzülüyorum. Bence harika bir şekilde yazar bize o dünyasını anlatmış. Kitap yorumuma geçmeden önce bu harika seriyi kazanmak ve bu son günde turda kimlerin yayın yaptığını yorumun sonunda öğrenebilirsiniz.


Kitap Adı: Dünyanın Gölgesi
Orjinal Adı: Shades of Earth
Yazar: Beth Revis
Bağlı Olduğu Seri: Across the Universe #3
Tür: bilim kurgu, macera, distopya, genç yetişkin , gizem
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Sayfa Sayısı: 457
GR Puanı: 4.18
Dünyanın Gölgesi belki de serinin en güzel kitabı ve en aksiyon dolu kitabıydı. Her sayfa çevirişinizde sizi merakta bırakan ve elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap. Ben okurken artık tahmin etmeyi bıraktım ve sadece olacakları okumaya başladım. Çünkü her bir tahminim başarısız oldu ve tahmin edilemez tarafı olduğu için beni daha da içine çekti.

Serinin ikinci kitabı Bir Milyon Güneş'i normalde okudum ama yorumunu yazmaya üşenmiş olduğumdan en kısa zamanda onun yorumunu da ekliycem fakat Dünyanın Gölgesinden bahsedicek olursam gerçekten muhteşemdi yaa! Bilim kurgu kitapları yazmak gerçekten çok zordur. Ben okurken o alemde yada farklı bir tür okuduğumda onun içinde olmayı ve sizi gerçekmiş gibi hissettirmesi gerektiğine inanırım ve bu seride bunun garantisini %100 verebilirim.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Dünyanın Gölgesi - Beth Revis | Yazar Tanıtımı

6 Haziran 2014 Cuma


Herkese merhabalar!! Sizlere harika bir turla geldik. Bu sefer ki konuğumuz Olimpos Yayınlarından Evrenin Ötesi üçlemesinin son kitabı olan Dünyanın Gölgesi.
Size bir sır vereyim mi? Bu seriye aşık olacaksınız, çünkü ben öyleyim! Bilim kurgu severlerin bayılarak okuyacağı Dünyanın Gölgesi için o zaman turumuz başlasın! Ben sizlere bu üçlemenin sahibi olan yazarımız Beth Revis'i tanıtıcam. Yazının sonunda bu gün turda kimlerin olduğunu ve bu harika üçlemenin sahibi olmak isteyenlere bir de çekilişimiz var.

Beth Revis


Beth Revis, Evrenin Ötesi üçlemesinin  New York Times çok satan yazarıdır. Kitapları 20 dilden fazla dilde çevrilmiştir.  İlk kitap, Evrenin Ötesi Booklist'e göre "kurnazca idam, gerilim" ve ikinci kitap Bir Milyon Güneş LA Times'a göre " Hızlı tempolu, aksiyon dolu takip" diye yorumlandı. Ve üçlemenin son kitabı Dünyanın Gölgesi için  The Examiner şu sözlerle ifade etti:"gergin ve lezzetli bir yolculuk." 

Fazla başarılı bir okul hayatı olmasına rağmen Revis, sık sık kısa hikayeler yazardı. Bu alışkanlığı üniversitede de devam etti. 

Beth'in her zaman favori yazarı C.S. Lewis olmuştu.
Beth garip olan kitapları yada yeni dünyalar keşfetmek, ilginç insanların farklı hayatlarını okumaktan zevk alır. Onun için Firefly ve Doctor Who kalbinde ayrı bir yere sahiptir. Zamanının çoğunu okuyarak ve yazarak geçirir.

Eski öğretmen olan Beth Revis, Batı Carolina'nın kırsal kesimlerinde yaşamakta  ve uzayın son sınır olduğuna inanmamaktadır. 

//Tur Takvimi//
06.06.14
Kitap Tanıtımı + Yorum: Saklama Kabı
Yazar Tanıtımı: Kitap Sayfaları
07.06.14
Ön Okuma + Yorum: Kitap Aşığı
Seriyi Okumak için 5 Sebep + Yorum: Kitap Avcısı
Kitap Yorumu: Kitap Sayfaları
08.06.14
Alıntılar + Yorum: Kitaplarım ve Ben
Playlist + Yorum: Kitapların Tatlı Cadısı
[Misafir Blogcumuz]Godspeed'in Bölümleri + Yorum: Fanboyun Günlüğü
a Rafflecopter giveaway
Made With Love By The Dutch Lady Designs