Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Aşka İkinci Şans - Jennifer Probst | Kitap ve Serinin Tanıtımı

22 Aralık 2013 Pazar


Herkese merhabalar!! Bu aralar blogumla fazla ilgilenemiyor ve buralara pek uğrayamıyorum ama merak etmeyin bu kalıcı bir şey değil geçiçi. 11. sınıf olmam ve haliyle derslere sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Ama söz şu sınavlar bitsin tekrar buralarda olucam. Ve söylemeliyim ki çok özledim buraya yazmayı. Her şeyden çok kitap okumayı yorumlamayı özledim. Ama arada bir tur kapsamında vakit bulursam buralarda olucam.

Şimdi ise eğer romantik kitaplar seviyorsanız bu tanıtım size çok iyi gelecek. Konuşan Kitaplar, Jennifer Probst'un yazmış olduğu The Marriage to a Billionaire serisinin 2. kitabı olan Aşka İkinci Şans kitabını inceleyip yorumlayacağız. Benim bu günlük görevim sizlere seriyi ve kitabımızı tanıtmak olacak. Hadi o zaman başlayalım!!

İlk olarak size Aşka İkinci Şans kitabını tanıtarak başlamak istiyorum. 23 - 28 Aralık tarihlerine kadar bu kitap hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve yorumları okuyabilirsiniz.
Orjinal Adı: The Marriage Trap
Kitap Adı: Aşka İkinci Şans
Yazar: Jennifer Probst
Bağlı Olduğu Seri: Marriage to a Billionaire
Tür: Romantik, Yeni Yetişkin(new adult)
Yayınevi: Nemesis
GR Puanı: 3.92
Sayfa Sayısı: 288Aşk sıra tanımaz. 


Michael, aşkı kendinden önce bulan ve evlenmeye karar veren kız kardeşinin önünü açmalıdır. Kardeşlerin en büyüğü olduğu için önce onun evlenmesi konusunda ısrar eden annesine bir oyun oynamaya karar verir. Sahte bir geline ihtiyacı vardır. Hem de hemen! 

İşler istediği kadar hızlı ilerlemeyince, eski sevgilisi Maggieden yardım istemek zorunda kalır. Maggienin ise bir şartı vardır. Hem de ne şart... "En iyi romantik komedi yazarlarından biri."

-USA Today-


Konuşan Kitaplar 2013 Enleri | En İyi Polisiye

10 Aralık 2013 SalıKonuşan Kitaplar olarak 2013 biterken ve 2014'e gireceğimiz sayılı günlerde sizlere türlere göre belirlediğimiz "Enlerimizi" paylaşacağımı bir etkinlik yapmaya karar verdik. Okuduğumuz kitaplardan yada turlarını düzenlediğimiz kitaplara kadar olan bu geniş yelpaze de kitaplar bizlere  "işte bu çok iyiydi yaa!" dedirttirebiliyor. İşte bu çok beğendiğimiz ve "Enlere" girebilen kitaplara bakıcaz. Benim enlerim ise "En İyi Polisiye" kategorisinden seçeceğim 3 kitap olacak. Ama ilk önce size Polisiye türünden biraz bahsetmek istiyorum.

Polisiye Nedir?

Genellikle bir cinayeti ya da gizemli bir olayı çözmeye çalışan bir polis ya da dedektifin baş kahraman olduğu romanlardır. Heyecan ve merak uyandırarak okurun ilgisini çekecek şekilde yazılırlar. Yazar olayın çözümü ile ilgili ipuçlarını romanın içine serpiştirir ama asıl suçluyu ele verecek ipucunu genellikle dedektif son anda suçluyu yakalarken açıklar. 

İlk polisiye roman olarak "Charles Felix" takma adıyla 1862-63 yıllarında yayımlanmış olan The Notting Hill Mystery kabul edilir.

Polisiye roman yazarları arasında Hercule Poirot ve Miss Marple'ın yaratıcısı "Polisiye Roman Kraliçesi" Agatha ChristieSherlock Holmes'ın yaratıcısı Arthur Conan DoyleEdgar Allan PoeP. D. JamesGeorges SimenonUmberto EcoJean Christophe GrangeDan Brown gibi isimler yer alır.

Türk Edebiyatı'nın önemli polisiye yazarları arasında Ahmet Ümit ve Pınar Kür yer alır. Edebiyatımızdaki ilk polisiye roman Ahmet Mithat Efendi'nin Cinayet-i Esrar'dır.

Benim çok sevdiğim bir tür olan polisiyeden özellikle bahsedeceğim bir yazar var. O yazar Tess Gerrtisen. Ben Tess'in ilk olarak Günahkar kitabını okumuş ve işte ilk o zaman polisiye türüne aşık olmuştum. Daha sonradan bütün kitaplarını takip etmeye ve okumaya başladım. Hala birkaç tane okumadığım kitabı var ama onları da alıp okumayı planlıyorum. Gelelim benim 2013'ün En İyi 3 Polisiye kitabına;  1. Kaiken - Jean Christophe Grange


  2. Buz Gibi Soğuk - Tess Gerritsen3- Nemesis - Jo Nesbo
Konuşan Kitaplar'ın Enleri devam edecek ama bu posttan sonra Facebook sayfamızdaki çekilişe de bekleriz :))
Made With Love By The Dutch Lady Designs