Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gül ve Avcı - Asude | Kitap Yorumu

22 Kasım 2013 Cuma


Herkese merhabalar! Sizlere historical türünce ve kapağını aşırı beğendiğim bir kitabımızın yorumuyla geldim! Konuşan Kitaplar bu sefer de historical bir kitap olan "Gül ve Avcı"yı konuk ediyor!

Kitap Adı: Gül ve Avcı
Yazar: Asude
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Tür: Historical, romance
Sayfa Sayısı: 462

Gül ve Avcı, ilk olarak kapak bakımından benim çok beğendiğim bir kitap. Konusu historical olduğu için pek benim türüm sayılmaz ama kapağı ve özellikle de "Asude"nin büyük bir fan kitlesinin olduğunu duyunca bu kitaba şans vermeliyim dedim. Yanılmadım da! Dediğim gibi historical her ne kadar okumasam da nadir böyle turunu yağtığımızda okuma fırsatı buluyorum. Mesela historical deyince benim aklıma "Aşkın Kollarında" geliyor. Gerçekten onu da çok sevmiştim ve historical'i yavaştan sevmeye bile başlamıştım. Daha sonralar elime başka bir historical kitap geçmediği için bu sevgimi ilerletemedim. Neyse ki turda böyle arada historical kitaplar ağırlıyoruz da bende okuma şansı elde ediyorum. 

Araf (Providence #1) - Jamie McGuire | Kitap Yorumu

14 Kasım 2013 Perşembe


Konuşan Kitaplar, Tatlı Bela kitabıyla adını çok duyduğumuz Jamie McGuire'in yazdığı Araf'ı konuk ediyor! Turumuz facebook sayfamızdaki alıntılarla renklenirken ben deniz ise size kitapla ilgili yorumumu paylaşacağım. Yorumun sonunda ayrıntılı tur takvimimizi ve çekilişimize katılabilirsiniz! Yorumu okumadan önce bu gün turda neler varmış bir bakalım;

KKBT Ekibi Jared ile Karşılaşırsa | Yorum Cadısı
Araf - Cadı Magazin | Kitapların Tatlı Cadısı
Araf - Yorum | Tuğçenin Kitaplığı
Araf - Yorum | Kitap SayfalarıKitabın Adı: Araf
Orjinal Adı: Providence
Bağlı Olduğu Seri: Providence #1
Yazar: JAMIE McGUIRE
Tür: Romance, Paranormal, Young Adult
Yayıncı: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 498
GR Puanı: 4.08"Benim var olduğumu bile bilmiyorken sen, sana aşıktım ben." -Jared
Araf, paranormal diye adlandırdığımız ama aslında bence pek bu özelliğini tam olarak göremediğimiz bir kitap. Böyle yoruma neden başladım onu da bilemedim ama kitap beni hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebilirim. Kurgu ve olay akışı nasıl desem çok hızlı ve tahmin edilebilir gidiyordu. Yani ben Tatlı Bela'yı okuyan biri olarak bu yazardan biraz daha fazlasını beklemiştim. Ve bu yüzden beklentim de çok büyüktü sanırım.

Kitap, Nina'nın babasının öldüğü zamandan başlıyor ve direkt duygusal bir olaya giriş yapmış bulunuyoruz. Nina haliyle çok üzgün ve kayıp hissederken babasıyla eskiden nasıl bir ilişkisi olduğunu ve onu şimdiden çok özlediğine tanık oluyoruz. Daha sonra Nina yurt odasına gitmek için otobüs durağında beklerken yanına biri gelir ve beraber taksiyi paylaşabileceklerini söyler. O birinin kim olduğunu tahmin edersiniz herhalde. Kitabımızdaki yakışıklı ve sıradışı olan karakter: Jared! Nina durakta sessizce ağlarken yanında birden Jared'i görünce ilk başta acısı yüzünden çocukla fazla ilgilenmez tabiki. Ama reddedemeyeceği bir teklif olduğundan taksiyi paylaşmayı kabul eder. Daha sonradan sıradan konuşmalar başlar. Yurda geldiklerinde normal bir şekilde ayrılırlar. Ama Nina'nın aklı Jared'de kalmıştır bile! Ve az da olsa üzüntüsünü unutmasını sağlar.

Yol (Eşleşme #2) - Ally Condie | Kitap Tanıtımı

14 Kasım 2013 Perşembe

Fuarda görmüştüm fakat birinci kitabını okumadım diye almadım. Ama bu da okunacak kitaplarımın arasında! Seri tamamlanınca hepsini birden almayı planlıyorum :) Peki siz beğendiniz mi?

“Genç okurların zihnini kurcalayacak etkileyici bir anlatım.”
Los Angeles Times

“İstenmeyen bir ütopyada yaşanacak en muhteşem aşk öyküsü.”
Wall Street Journal

“Merak uyandıran karakterleri ve sürükleyici anlatımı ile iyi kurgulanmış bir distopik roman. Cassia’nın dönüşümü ise gerçekten heyecan verici.”

Publishers Weekly

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Araf - Jamie McGuire | Yazar ve Kitap Tanıtımı

10 Kasım 2013 Pazar


Herkese merhabalar! Bu seferki tur konuğumuz Jamie McGuire'in Araf kitabı. Tatlı Bela'yı okuyanların bildiği ( Ayaklı Bela'yı hiç okudunuz mu diye sormuyorum *.*) ve çok sevdiğimiz bir yazar olan Jamie'nin yeni serisi Providence Üçlemesi'nin 1. kitabı Araf'ı bu tur kapsamında inceleyeceğiz. Eminim çok seveceğiniz bir tur olucak. Unutmadan facebook sayfamızdan turda hangi bloglar neler yayınlamışlar öğrenmek için takipte kalın! Ee hadi o zaman ilk olarak yazarımızı ve kitabımızı tanımaya ne dersiniz? ;)


Made With Love By The Dutch Lady Designs