Konuşan Kitaplar - Böğürtlen Kışı - Sarah Jio | Kitap Tanıtımı ve Çekiliş!

31 Ekim 2013 Perşembe


 Herkese merhabalar!! Konuşanlar Kitaplar'ın 3. Kitap Günlerinde bizim turda meşhur olan Sarah Jio konuk! Böğürtlen Kışı benim kapaklarına ve ayraçlarına aşık olduğum Arkadya Yayınları'ndan çıkıyor.  Eminim sizde kapağına tutulucak 
ve almak için kitapçılara koşucaksınız.Tanıtımdan sonra Çekilişe katılabilirsiniz! Ve kazananlara kitabımız yazar tarafından imzalı olarak ellerine ulaşıcak! :D 
*Not: Bir kişi Facebook sayfamızdan bu kitabı kazanırken diğer bir kişi de raffelcopter çekilişinden kazanma şansı olucak.
Hadi kitabımızı tanıyalım!


Kitap Adı: Böğürtlen Kışı
Orjinal Adı: Blackberry Winter
Yazar: Sarah Jio
Tür: Gizem, romantik, yetişkin
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Baskı Tarihi: 1 Kasım 2013
Sayfa Sayısı: 360
GR Puanı: 3.95

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Yıkılan Krallıklar - Morgan Rhodes | Kitap Yorumu

29 Ekim 2013 SalıHerkese merhabalar! Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Bu günde bendeniz sizlere kitap yorumumla eşlik edicem.Turlarda olmasa buralara uğrayamıycam sanırım. Ama napalım sınavlar ve 11. sınıf olmanın stresiyle derslere çalışmaktan ve ayrıca bilgisayar yasaklarından buralarda fazla olamıyorum. Her neyse ama iyi ki turlar var. Bu sayede işte buradayım ve size harika bir kitabı anlatmaya geldim! Yorumun sonunda bu kitabı sevdiyseniz çekilişimize bekleriz :)
Hadi başlayalım! 


 Kitap Adı: Yıkılan Krallıklar
Orjinal Adı: Falling Kingdoms
Yazar: Morgan Rhodes
Bağlı Olduğu Seri: Falling Kingdoms #1
Tür: Fantastik, Macera
Yayınevi: Dex Kitap
Sayfa Sayısı: 423
GR Puanı: 3.82
 
 "Gerçek yalnızca birilerine zarar vereceği zaman tehlikeli olabilir." syf. 199

Yıkılan Krallıklar, ön yargıyla okumaya başladığım bir kitaptı. Aslında konusunun fantastik oluşu beni cezp etmiş ve kapakta beni çekince bunu okumak gerek demiştim. Ve şunu söylemeliyim ki "Merlin" izleyenleriniz varsa bu kitabı seveceğinizi düşünüyorum. Aslında olaylar tabiki tam diziyi andırmıyor. Sadece krallıklar ve büyülerin olduğu bir ortamın bana bu diziyi anımsattığını söylemek istedim. 

Kitabın konusunu başlarda anlamakta zorlandım. Ama çabucak toparlandım ve o ortama ayak uydurduğumu söylemeliyim. Yeni bir tür ve daha önce böyle eski zamanlarda yaşanan, krallıkların olduğu ve savaşların yaşandığı bir kitap okumamıştım o yüzden de bu daha çok merak etmeme neden oldu. Farklı tarzda kitaplar her zaman daha ilgi çekici gelmez mi zaten? 

Sizlere konusu şöyle üstün körü anlatmak istiyorum ama emin olun kitabı okudukçta konuyu daha iyi anlayacaksınız. Öncelikle 3 farklı krallığın olduğu eskilerde yaşanan o atmosferi bir kafanızda canlandırmalısınız. Auranos (Güney Krallığı), Paelsia (Orta Krallık) ve Limeros (Kuzey Krallığı) olmak üzere bu 3 farklı bölgede barış hakim sürsede köylü bir şarap satıcısının oğlunun ölümüyle bu barış çok da uzun sürmeyecek. 

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Umutsuz - Colleen Hoover | Kitap Yorumu

22 Ekim 2013 Salı


Ayy ayy ilk olarak afişimizden söz etmek istiyorum. Ba-yıl-dım!!! Herşeyden önce kitap çok farklı. Her duygunun içinde olduğu bir kitap bu "Umutsuz". Tabi daha bunları detaylı bir şekilde konuşmadan önce bu gün turda sizi neler bekliyormuş önce takvime bir bakalım;

Karakter & Yazar Söyleşi | Tuğçenin Kitaplığı
Ya Sonra | Kitap Telvesi
Losing Hope Yorum | Tuğçenin Kitaplığı
Yorum | Kitap Sayfaları


 Kitap Adı: Umutsuz
Orjinal adı: Hopeless
Yazar: Colleen Hoover
Bağlı olduğu seri: Hopeless #1
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Tür: romantik, young adult, 
GR Puanı: 4.51
Sayfa Sayısı: 425


Umutsuz, beklediğim gibi bir konuya sahip değildi. Ama bu demek değil ki kötü bir kitap, aksine çok beğendiğim ve zaten Goodreads puanına bakarak da kitabın ne kadar iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Aslında ilk başlarda ana karaktere - Sky'a - çok gıcık kapmıştım. Nedenini aslında söylersem biraz spoiler'e kaçıcağı için söyleyemiyorum fakat daha sonradan neden böyle yaptığı anlaşılıyor ve ben gerçekten kendimi kötü hissettim böyle düşündüğüm için... 
Hayatta insanı yere yıkan şeyler birer sınavdı, pes edip yerde kalmakla silkelenip yere düşmeden önce durduğundan daha dik bir şekilde ayağa kalkmak arasında bir seçim yapmaya zorluyorlardı. Ben dik durmayı seçiyordum. Bu hayatın benimle işi bitene kadar muhtemelen birkaç kez daha yere düşecektim, ama asla pes etmeyeceğimi garanti ediyordum. - Sky
Kitabın yarısından sonra yanınıza peçetenizi almanızı öneririm çünkü duygusallığın dibini yaşadım ben şahsen. Kitapta böyle derin  duygular ve normalde de bunların olduğunu bilmek insanı çok etkiliyor. Ve elinizde olmadan kitaba karışıp tepkiler vermeye başlıyorsunuz. Kendinizi kaybedebilir ve kitabı bi tarafa fırlatabilirsiniz. Bu gibi tepkilerde sakin olun ve elinizde kitabı düzgün bir yere bırakın. Güzel şeyler düşünün derim. 

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Umutsuz - Colleen Hoover | Super Six Sunday

20 Ekim 2013 Pazar


Konuşan Kitaplar'ın bu seferki tur konuğu Coolleen Hoover'ın Umutsuz kitabı. Bu turu diğer turlardan ayıran bir özelliği de 6 gün sürecek olması ve her günde ayrı bir etkinliğin olması. Biliyorsunuz artık daha da büyük bir aile olduğumuzdan dolayı tam kadro bu turda olacağız.Yazının sonunda çekilişimize katılabilirsiniz. Super Six Sunday'i anlatmadan önce turumuzun 3. gününde neler varmış onlara bakalım;

Alıntılar - Kitaplarım ve Ben
Super Six Sunday - Kitap SayfalarıSuper Six Sunday, her pazar günü bir konu belirleyip 6 madde ile sıralamak.Bu etkinliğin asıl sahibi Bewitched Bookworms. Benim aslında 2 konum var bu etkinlik için hem eğlenicez hem de kitabı alma isteğinizi arttıracak maddeler olucak bunlar. Ee o zaman ne bekliyoruz? Hadi başlayalım!!

Umutsuz'u Neden Okumalıyız?
 1. Dean Holder'ın gamzeleri için
 2. Bir yazarın ne kadar sağlam bir kalemi olduğunu görmek için.
 3. Acıyı-tatlıyı, hüznü-sevinci bir arada yaşamak için.
 4. Yaratıcılık neymiş görmek için.
 5. Bazı karakterlerden neden nefret edilir görmek için.
 6. Saf aşk nedir görmek için.
   
Sky ile Başa Çıkma Yolları | Sky Kullanma Klavuzu (Six'in gözünden)

 1. Buzluğunda her daim çikolatalı dondurma olmalı. Sky'ın kafasının neye takacağı belli olmaz.
 2. Odanın penceresi açık olmalı. Malum Sky kapıyı kullanmakta iyi değil.
 3. Bu pencere işlerine alışsan iyi olur. Sky'ın alanına giriş orası.
 4. Bol kontör al. Holder salağı tüm kontörleri yiyor. -.-
 5. Gizli televizyon kaçamaklarını Karen'in yayında dillendirme. (Karen tam bir teknoloji düşmanı!) 
 6. Yanında ağlama! Bu sürtük tam bir duygusuz! 
                                                                                                                 -- Six

a Rafflecopter giveaway

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Kır Çiçeği Tepesi - Kimberley Freeman | Kitap Tanıtımı

10 Ekim 2013 Perşembe


Konuşan Kitaplar ile Blog Turları afişleriyle gönülleri fethediyor!! Biz çok beğendik şahsen. Sizde umarım beğenmişsinizdir. Arkadya Yayınları'ndan konusuyla sizi hayran bırakacak bu kitabı 10-14 Ekim de tur kapsamında misafirimiz olacak. Kitap tanıtımından sonra tur programımızı daha detaylı görebilir ve çekilişe katılabilirsiniz. Kır Çiçeği Tepesi tanıtımından önce sizleri bugün neler bekliyormuş bir göz atalım isterseniz;


Kitap Tanıtımı - Kitap Sayfaları
Kim Wilkins mi? Kim Wilkins mi? - Kitapların Tatlı Cadısı
Çekiliş - Kitaplarım ve Ben


Orjinal Adı: Wildflower Hill
Kitap Adı: Kır Çiçeği Tepesi
Yazar: Kimberley Freeman
Tür: Romance, historical fiction
Yayınevi: Arkadya Yayınları
GR Puanı: 4.07
Sayfa Sayısı: 534
Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir…
1929 yılında Glasgowda yaşayan genç, güzel Beattienin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henryden hamile kalana kadar… Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londraya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır. 
Tam seksen sene sonra kader, Beattienin torunu Emmaya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralyaya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir. 
Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.
“Romanın gücü, Freemanın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir.”
-Publishers Weekly-


10 - 14 Ekim arası tur programımızda neler var göz atmak isterseniz.


a Rafflecopter giveaway

Son Nefes ( Morganville Vampirleri #11) - Rachel Caine | Kitap Yorumu

5 Ekim 2013 Cumartesi


Orjinal Adı: Last Breath
Kitap Adı: Son Nefes
Bağlı Olduğu Seri: Morganville Vampirleri #11
Yazar: Rachel Caine
Tür: vampir, macera, fantastik, aşk = young adult
Yayınevi: Artemis Yayınları
GR Puanı: 4.38
Sayfa Sayısı: 377
[10. kitabı okumayanlar bence bu yazıyı okumasın. Spoiler genelde yazmamaya dikkat ediyorum ama siz tedbirinizi ne olur ne olmaz alın ;) ]

Bilmeyen yoktur herhalde ben Morganville Vampirleri Serisinin hastası, manyağı, müptelası artık her ne demek isterseniz öyle bir tutkuyla bağlıyım bu seriye. Nasıl başladım, ne ara 11. kitabı okudum inanın hiç bilmiyorum. Zaten okudukça da sizde eminim bunu fark edemeyeceksiniz. O kadar akıcı gelişiyor ki olaylar ister istemez nasıl bittirdim? , hangi ara bitti bu kitap? gibi soruları kendinize yöneltiyorsunuz.
"Tüm umutların tükenmesi, bir yanıyla özgürlüktür. Korkuya esir olmaktan kurtulur, sonuçlarını düşünmeden, kaçınılmaz sona doğru ilerlersininiz" Amelie
Son Nefes herhalde yazarın dönüm noktası gibi bir zamanında yazdığı kitap olarak algıladım ben. Zira (bu kelimeyi çok seviyorum *.*) öyle bir 11. kitap ile karşılaşıyorsunuz ki hiç bu kadar diğer kitaplarda etkilendiğimi hatırlamıyorum ben. Hüngür hüngür bir ağlayış/zırlayıştan sonra anca kitaba devam edebildim. Size spoilersiz şöyle ifade edersem eğer; sevdiğiniz bir karakterin öyle bir acı çekişini anlatıyor ki yazar hayatınız o an duruyor ve sakin olup kendinize gelmek bir hayli güç oluyor. Tamam birkaç kitapta da ben ağladığımı hatırlarım ama bu kitapta artık öyle bir duygu patlaması yaşamışım ki kendimi görsem ben bile inanmazdım bu hallerime. Kitap o kadar derin sarstı yani kısacası.

Neler Okumuşum? || 2013 - Eylül

5 Ekim 2013 Cumartesi


Geç kalan bir "Neler Okumuşum?" postu olacak bu ama aslında yazmayı bile düşünmüyordum. Neden kararımı değiştirdim derseniz eğer sırf Ecrin (RüyaKitaplık) yazdı diye yazıyorum :P Aslında kafamda planlamış ama gene(!) istediğim sırada ve sayıda kitap okuyamadığım için bu ayı atlamayı düşünmüştüm. Daha sonradan gaza gelip yazma durumu oluyor benimki :D Neyse ben böyle manyakça düşüncelerim ardından sizlere hangi kitapları okuduğumu anlatıyım;

Bu ay geçen Ağustos ayı gibi 3 kitap okumuşum. Bu biraz üzücü bir durum benim için. Çünkü hedefim 6 kitaptı. Hatta "Okuma Sıranı Belirle!" etkinliğinin sahiplerinden biri olarak bu kural ihlalini benim yapmam ayrı bir gariplik olsa da sanırım planlı okumak bana göre değil. O konuyu ayrı bir postta ele alsam sanırım daha iyi olur. Hazır böyle yazmaya açılmışken ben en iyisi sizlere eylül ayında okuduğum bu 3 kitabın neler olduğunu gösteriyim;

Yıkılan Krallıklar - Morgan Rhodes | Kapak Tanıtım // Konuşan Kitaplar

3 Ekim 2013 Perşembe


Herkese merhabalar!! Konuşan Kitaplar ile Blog Turlarımız son hız devam ediyor. Bu Ekim ayı harika turlarla buralarda olucaz. Kaçırmayın derim ama ilk önce size Dex'in yenisinden bahsetmek ve kapak tanıtımını yapmak isteriz :D Yakında yapacağımız turları ilk yerden öğrenmek için ise Facebook sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz! Gelelim çok beklediğimiz ve orjinal kapakla çıkıcak olan Yıkılan Krallıklar kitabımızı tanımaya;Konusu

Prenses: Lüks bir dünyada şımartılarak büyütülmüş Cleo, uzun zaman önce yeryüzünden silinip gittiği düşünülen büyünün peşinde, zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda.

Asi: Haksızlıklar yüzünden öfkeden deliye dönen Jonas, ülkesinin sefalet içinde kalmasına neden olan baskıya karşı ayaklanıyor ve hiç tahmin etmediği bir görev üstleniyor.

Büyücü: Kraliyet ailesinin bir ferdi olan Lucia, geçmişi hakkındaki gerçeği ve sahip olacağı kehanet edilen doğaüstü gücünü keşfediyor.

Veliaht: Şiddetle büyüyen ve fetih için eğitilen, kralın ilk çocuğu Magnus, yüreğin kılıçtan daha keskin olabileceğini anlıyor.

Yazar Tanıtımı:

Morgan Rhodes Ontario, Canada'da yaşamaktadır. Çocukken, hep bir prenses olmak istemiştir -Her iki krallığı ve presnsesi atesten kurtarmak için keskin kılıcını kaldırmyı bilen türden- nefes alan ejderhalar ve karanlık büyücüler. Bunun yerine, o bir yazar oldu, bu daha iyi gibidir ve daha az tehlikeli. Yazmakla birlikte Morgan fotoğraf, seyehat ve reality TV'den hoşlanır, ve kitapların bütün türü için henüz oldukça seçici bir obur okuyucudur. Başka bir takma adı altında, birçok paranormal romanların uluslararası çok satan yazarıdır. Yıkılan Krallıklar onun ilk yüksek fantezisidir.

Made With Love By The Dutch Lady Designs