Konuşan Kitaplar ile Blog Tur: Aşk Adında Hayat - Michael Lee West | Kitap Yorumu

28 Haziran 2013 Cuma


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu'nun 4. günündeyiz. Aşk Adında Hayat kitabımızı okudum, bitti. Yine bir kitabı okuduktan sonraki o boşluk var bende. Kitaplığımdaki Arkadya kitaplarımın yerini aldı. Yorumumda önce bu zamana kadar turda neler olmuş ve bu gün turda neler varmış gelin birlikte bir bakalım;

Tur Takvimi

25.06.2013

Kitap Tanıtım - Yorum Durağım
Ön okuma - Kördüğüm Hayaller
Çekiliş - Kitaplarım ve Ben

26.06.2013

Yazar Tanıtım Maria Puder Ölmedi
Alıntılar 1 - Kitap Sayfaları

27.06.2013

Alıntılar 2 - Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
Kitap Yorumu - Kitap Avcısı
Kitap Yorumu - Kitap Aşığı

28.06.2013 

Teeny Templeton'ın mutfak notları - Tuğçenin Kitaplığı
Kitap Yorumu - Kitap Sayfaları
Kitap Yorumu - Maria Puder ÖlmediGelelim Aşk Adında Hayat kitabımın yorumuna...


Orjinal Adı: Gone With a Handsomer Man
Bağlı Olduğu Seri: Teeny Templeton #1
Yazar: Michael Lee West
Yayınevi: Arkadya Kitap
Çeviren: Duygu Parsadan 
Tür: gizemli, romantik, yetişkin, cinayet
Sayfa Sayısı: 426
GR Puanı: 3.60

Kitabın cinayet tarzında bir kitap olduğunu düşünmemiştim açıkcası. İlk sayfalarda Teeny'nin o yemek tutkusu ve nişanlısıyla mutlu bir hayat kuracağını düşünmesiyle başlıyor. Evet, Teeny'nin yemeklerle olan ilişkisi gerçekten çok iyi. Herkes onun yaptığı yemeklere bayılıyor. Teeny'de bu tutkusuyla bir ömür geçirebilir bence. Onu sakinleştiriyor ve ara sıra da yemek tarifleriyle komplo teorileri oluşturuyor. Bunu sevdim. Okurken gerçekten kahkaha atmanızı sağlıyor.
Aşk karmaşık ve birden çok katmanı olan bir şeydi. Tıpkı bir soğan gibi. Onu dilimleyebilir, doğrayabilir ya da ezebilirdiniz ama gözlerinizi yaksa da hala aynı olurdu. (syf. 355)

Zorunlu Olarak Bloglovin'e Geçmiş Bulunuyorum....

27 Haziran 2013 Perşembe

Evet , bir ben eksiktim sanırım. Tam oldu :D Bloglovin,  google reader'ın 1 Temmuzda kapanmasıyla mecburi ggeçiş yapıcağımız bir yer. Daha kapsamlı sanırım ve tumblr'a benziyor. Çok alışamadım ben ama yardımcı olursanız çook sevinirim.

Bende Bloglovin butonumu sağ tarafa ekledim. :D Bakalım hala çözemedim ben bu işi ama... :D


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Aşk Adında Hayat - Michael Lee West | Alıntılar ve Playlist

26 Haziran 2013 Çarşamba


Kısa bir aradan sonra blog turumuza Arkadya Yayınları'ndan Aşk Adında Hayat kitabıyla geri döndük!  Ben sizlere bu eğlenceli kitaptan birkaç alıntı sunucam. Aslında kitapta bayağı renkli yapışkan kağıtlar doldurdum. Ama özel olarak seçtiğim ve sizinde hoşunuza gidebileceğinizi düşündüklerimi seçtim.
Bu gün sadece ben yokum. Takvimimizde bakalım kimler varmış bu gün? ;

Takvim

25.06.2013

Kitap Tanıtım - Yorum Durağım
Ön okuma - Kördüğüm Hayaller
Çekiliş - Kitaplarım ve Ben

26.06.2013

Yazar Tanıtım Maria Puder Ölmedi
Alıntılar 1 - Kitap Sayfaları

Teeny Templeton Serisi'nin Kapaklarına Bayıldım!!!

25 Haziran 2013 Salı


Teeny Templeton serisinin ilk kitabı olan Aşk Adında Hayat blog turumuzun konuğu oldu. Arkadya Yayınları'nın çıkardığı bu kitabın seri olduğunu sonradan öğrendim ve çok sevimdim. Kitabın konusuyla da çok uyumlu orjinal kapakları beni benden aldı. 2. kitabının orjinal kapağıyla çıkmasını umut ediyorum.
Siz orjinal kapakları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çiftlik Serisi'nin 2. Kitabı: The Lair by Emily McKay

22 Haziran 2013 Cumartesi

Bildiğiniz gibi Çiftlik serisinin (The Farm) yayın haklarını Optimum Kitap aldı. Serisinin 1. kitabını çok beğenmiş ve Optimum Kitap'ın ABD'den önce ilk Türkiye'de çıkarmaları ayrı bir hava olmuştu. :D
Bu gün Yorum Ustası blogunda Çiftlik serisinin 2. kitabı (The Lair) görünce çok sevindim. Aslında seri olup olmadığını da bilmiyordum çünkü kitap öyle bir bitmişti ki anlamak zordu. Ama seri olmasını çok istemiştim kitabı bitirdiğimde. Çiftlik yorumuma bakmak istersen tık tık!Kapaktaki kızın Lily'nin ikiz kardeşi Mel olduğunu düşünüyorum. Gizemli bir karakter ve ana karakter kadar önemli bence. Optimum Kitap yine bizi şaşırtıp Amerika'dan önce ilk bizde çıkarır mı bilinmez ama yine önce okumayı çok isterim. 

Biz Elit Okuyoruz!!!

21 Haziran 2013 Cuma


Ben ve Kitap Telvesi blogu yazarı konuşurken ikimizde de okunmayı bekleyen Elit kitabımızın olduğunu fark ettik ve neden beraber okumayalım dedik. Böyle kitap okuma etkinliklerine katılmayı çok seviyorum. Ve sevdiğiniz bir arkadaşınızla bu etkinliği yapmak ayrı bir güzel oluyor. The Selection Serisinin 2. kitabı olan Elit'te birinci kitabı kadar merak konusu. Beni Seç kitabının sonunda America'nın Maxon'u mu yoksa Aspen'i mi kararsızlığında kalmıştı. Elit ile bu soruların cevabını bulacağımızı düşünüyorum.


Ben kitaba dün başladım ve 109. sayfadayım. Kitapta Maxon'a gıcık olmaya başladım ve America'nın seçimini yapmasında neden bu kadar kafasının karıştığını anlayamıyorum. Bakalım şimdilik düşüncelerim böyle ama ileri ki sayfalarda bu durumun değişmesini umuyorum. 

Eğer sizde de Elit varsa ve bekliyorsa bizimle beraber başlayabilirsiniz. 
Güzel bir etkinlik olucak gibi. Sizce?

Lux Serisi'nin 3. Kitabı Opal'in Kapağı Yayınlandı!

21 Haziran 2013 Cuma


"Sanırım kalbim duracak."

Dex Kitap'ın yayın hakları elinde olan Lux serisi hız kesmeden devam ediyor.
 2. kitap Nisan ayında raflarda yerini almıştı. 
Dex 3. kitabın Haziran sonu çıkacağını duyurunca heyecanlı bekleyiş devam etti.
Bu gün Face sayfasında Dex Pinterest hesabını duyurdu ve orada karşımıza Opal'in kapağını gördük. 
Dex bizi sevindirmeyi iyi biliyor! :D

Dex'in Pinterest sayfası için tık tık!

Yeni bir kitap siparişi verdikten sonra en sevdiğiniz bir yazarın kitabı matbaadaysa.... Siz ne hissedersiniz??

19 Haziran 2013 Çarşamba

Başlığım hiç bu kadar uzun olmamıştı. :D O yüzden size benim için gerçekten önemli olan bir şeyi söylemek istiyorum. Yakın zamanlarda karneleri aldık. Her şey çok güzel tatil falan derken artık bir kitap alışverişi yapmanın zamanı geldi dedim ve siparişi verdim. Dün geldiler. Çok tatlı duruyorlar. Onları ayrı bir postta size göstermeyi planlıyorum. ♥

Eh iyi güzel ama ben neden mutsuzum? Başlık neden bu kadar uzun?? Bunların cevapları çok açık aslında.
TESS GERRİTSEN! Belirtmeliyim ki tıbbı gerilimde bir numaralı bir yazar ve ben kendisine hastayım! Her bir kitabını zevkle okudum. Ama Martı Yayınları'ndan bir sürprizle karşılaştım. O sürpriz beni hem sevindirdi hem üzdü. 
Sürpriz: Tess Gerritsen'dan yeni bir kitabın matbaada olduğunu duyurmaları. Fakat sorun şurada ben kitap siparişimi çoktan verdim ve geldiler bile. Keşke daha önceden çıksaydı ve bende alabilseydim.......

İçimdeki tatlı bir burukluk olsa da eninde sonunda o kitabı alıcam :D:D Yani almasam olmaz içim gider. Aklım kalır. Yeni çıkan Tess kitabını merak edenlere şöyle bir tanıtımını paylaşıyım:

Cumartesi İlk 10: Bunları Alırdım

15 Haziran 2013 Cumartesi


Bu hafta İlk 10'da "Bunları Alırdım" konusuyla listemizi hazırlıyoruz. Daha doğrusu bir kitapçıya girdiğinizde ve sadece 10 kitap alma şansınız olduğunda ( biliyorum bu çok zor bir seçim!) hangi kitapları alırdınız? Zor bir liste bizi bekliyor. Ben ilk 5 maddeyi  gerilim-polisiye türünde son 5 maddeyi ise karışık türlerden bir liste yapmayı planlıyorum. Bakalım ben neler alıyorum;


  1. Cehennem - Dan Brown                                                   
  2. Sesler - Arnaldur Indridason
  3. Otopsi - Keith Ablow
  4. Ben Öldürürüm - Giorgio Faletti
  5. Genetik Miras - William Landay
  6. Senden Önce Ben - Jojo Moyes
  7. Gözyaşlarımı Sildiğim Gün - Linda Howard
  8. Kolay - Tammara Weber
  9. Cam Şato - Sarah J. Maas
  10. Füzyon - Julianna Baggott

Eğer sizde katılmak istiyorsanız tık tık!

Herkese iyi hafta sonları dilerim! 

Waiting on Wednesday – Çıkması İçin Sabırsızlanıyorum!

12 Haziran 2013 Çarşamba


Tuğçenin Kitaplığı'nın düzenlediği Waiting on Wednesday (Çıkması için Sabırsızlanıyorum!) etkinliğini gördüm ve hemen katılmak istedim. Daha öncelerde de görüyordum ama katılma fırsatı bulamıyordum. Malum okul, ödevler vs. derken anca bloga bakabiliyordum.
Benim çıkmasını sabırsızla beklediğim kitaplar neler? Bakalım;

1-) Kızım için Son Kez - Lisa Gardner 

SEVDİĞİNİ KURTARMAK İÇİN NE KADAR İLERİ GİDEBİLİRSİN?

Tessa Leoni’nin evinde karşılaştığı manzara korkunçtur: gözlerinin önünde eşinin kanlar içinde yerde yatan cesedi ve hiç tanımadığı yabancı bir adam... Bir süre konuşamaz, öylece donup kalır… Kendine geldiğinde ise en sevdiği varlığı olan kızı Sophie’nin kaybolduğunu fark eder.

Akıl almaz bir cinayetten sıyrılmaya çalışan yalnız bir kadının küçük kızını ararken gösterdiği olağanüstü çaba muhteşem bir dille anlatılıyor. Kızım İçin Son Kez, Lisa Gardner’ın deneyimli kalemiyle polisiye severleri yeni bir heyecan dalgasına sürüklüyor.


“Kızım için Son Kez muhteşem bir hikâye, olağanüstü kahramanları bir araya getiren mükemmel bir harman. 
Tüylerinizi diken diken ederken sizi kendine esir edecek.”
Sandra Brown


2-) Savaş Tanrıları - Ted Bell

İngiliz-Amerikalı MI6 terörle mücadele ajanı Alex Hawke, bir yıl önce sevdiği kadını kaybedince hayatından tamamen vazgeçer. Ama eski bir dostunun, Prens Charles'ın onun yardımına ihtiyacı vardır.
Geçmişten gelen karanlık bir kişi, tehditlerinin kulak ardı edilmemesi gerektiğini daha önce kanıtlamış birisi, gözünü İngiliz hanedanına dikmiştir. İngiliz kraliyet ailesine yönelik açık bir tehdit söz konusudur ve bu tehdit otuz yıl önce öldürülmüş olan Lort Mountbatten'le doğrudan bağlantılıdır. Her ipucu IRA bağlantısını işaret etse de gerçek bundan daha kötü görünmektedir. Bu tam da Hawke'nin tekrar teşkilata geri dönmesini gerektirecek türde bir görevdir. Ama kraliyet ailesinin kanını dökmeye kararlı, ele geçirilmesi zor acımasız bir katil ve dünya çapında teröre yol açan bir cihat kardeşliğinin birlikteliği, daha yeni yeni kendini toparlamakta olan karşı casusun baş edebileceğinden çok fazladır.
(Tanıtım Bülteninden)


Masumiyetin İçin Savaş by Tess Gerritsen | İnceleme

12 Haziran 2013 Çarşamba
Herkese merhabalar! Dün yazıcağım bu yorumu bu gün yazmaya karar verdim. Blogumun sağ üst köşesinde de görebileceğiniz gibi Pinuccia'nın bir etkinliği var. "Yazar Ayları"etkinliğinde bu ay ki yazarımız Tess Gerritsen. Zaten bir Tess hayranı olarak bu etkinliği duyduğum gibi balıklama atladım :D Elimde hazır olarak okunmayı bekleyen 2 tane Tess kitabı olunca da bu etkinlik çok iyi geldi. 

Bende bu etkinliğe ilk olarak Masumiyetin İçin Savaş kitabıyla başlıyorum. Eğer sizde katılmak isterseniz sizi buraya alalım.


Kitap Adı: Masumiyetin İçin Savaş
Orjinal Adı: Presumed Guilty
Yazar: Tess Gerritsen
Yayınevi: Martı Yayınları
Çeviren: E. Özlem Gültekin
Tür: Gerilim, Cinayet, Gizem
Sayfa Sayısı: 361
GR Puanı: 3.59


Pinuccia'nın düzenlemiş olduğu "Yazar Ayları" etkinliğinde Tess Gerritsen konuk olunca bende elimde ve yarım bıraktığım Masumiyetin İçin Savaş kitabımla başladım. Özellikle yarım bıraktığım için kendime çok kızdım çünkü kitap başlarında klasik bir örgüde gitse de sonradan işin rengi değişti ve tempoyu hızlandırdı.

"Mutlu sonlar kendiliğinden gelmez. Bazen onlar için çabalamak gerekir." (sayfa 351)

Yakında Çıkacak Olan Kitaplar Varmış!!! *.*

10 Haziran 2013 Pazartesi

Selam sevgili okuyucu. Bir süredir bloguma yazmıyorum, yazamıyorum. Aslına bakacak olursanız yazılacak çok şey var biriken. Ama bunları biraz ertelemek ve sadece kitap okumak istedim. Bloga yazmadım ama diğer blogları takip etmeyi unutmadım tabiki de.

Neyse bunları şimdilik bir kenara koyup kitaplara dalalım ve neler çıkmış neler oluyor şöyle bir gözden geçirelim.Birçok yayınevi yeni kitaplar çıkarmaya son hız devam ediyor. Özellikle de bu yıl birkaç yeni yayınevinin daha çıkması biz kitap kurtlarına ayrı bir mutluluk oldu. Benim en çok sevdiğim yayınevleri arasında olan Martı Yayınları'ndan çıkan Kızım İçim Son Kez kapağıyla ve konusuyla yine bir ayrıcalık yaratıyor. 
Özellikle kapağındaki o Tess Gerritsen yorumundan sonra kitabı hemen almamak elde değil. Lisa Gardner'in kaleminden çıkan bu kitabın konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Made With Love By The Dutch Lady Designs