2. Gün | Konuşan Kitaplar ile Kitap Günleri | Yağmur Sonrası - Sarah Jio | Ön Okuma #2

27 Nisan 2013 Cumartesi


Herkese merhaba!! Konuşan Kitaplar olarak bir başka etkinlikle daha karşınızdayız. Biliyorsunuz ki Sarah Jio'nun Mart Menekşelerini blog tur olarak tanıtmış ve incelemiştik. Yine aynı yazardan olan Yağmurdan Sonra'nın ön okumasını sizlere paylaşıyorum. Kördüğüm Hayaller'de 1. ön okumamızı okumak için tık tık! İyi okumalar...

- Etkinlik Takvimi - 

26.04.2013

Tanıtım: Kitaplarım ve Ben
Video Tanıtım: Yorum Durağım
Ön Okuma 1: Kördüğüm Hayaller

27.04.2013

Çekiliş ve Konuk Yorum: Maria Puder Ölmedi
Ön Okuma 2: Kitap Sayfaları
Alıntı: Kitap Avcısı

Gelelim ön okumamıza:

Ağabeyi, onun büyükannesi ile yaşamak için Iowa’ya gittiğini söylemişti. Fakat hepimiz
sebebinin ne olduğunu biliyorduk. Kollarımı göğsümde kavuşturarak, “Kitty, Bay Gelfman
gibi adamların yalnızca tek bir amacı vardır,” dedim. “Sanırım ikimiz de bunun ne olduğunu biliyoruz. “Anne Calloway! James hakkında nasıl böyle bir şey ima edersin?” Sen benim en iyi arkadaşımsın ve incindiğini görmek istemem.” Kitty morali bozuk bir şekilde ayaklarını sallarken, birkaç dakika boyunca sessizce sallanıp durduk. Elimi elbisemin cebine atıp içindeki mektubu sıkıca kavradım. Onu bu sabah postaneden almıştım ve odama sıvışıp okumak için can atıyordum.
Mektup, Güney Pasifik’te hizmet verdiği Kara Kuvvetleri Hemşire Sınıfı’ndan her hafta olan biteni yazan, hemşirelik okulundaki arkadaşım Norah’dandı. İkisi de kolay sinirlenen
bir yapıya sahip olduğundan, birlikte olduğumuz son yarıyılda Norah ve Kitty’nin arası açılmıştı. Bu yüzden Kitty’ye mektuplardan bahsetmemeyi seçmiştim. Üstelik Norah’nın savaş hakkında anlattıklarının ve tropikal bölgenin beni nasıl cezp ettiğini Kitty’ye belli edemezdim. Mektupları, sanki bir romanın sayfalarıymış gibi okuyordum. Öyle ki bir yanım yeni aldığım hemşirelik diplomamı kapıp orada Norah’ya katılmanın, evdeki hayatımdan ve beni bekleyen kararlardan
kaçmanın hayalini kuruyordu. Yine de bunun hayal ürünü bir fikir, bir rüya olduğunu biliyordum. Sonuçta şehir merkezinde gönüllü olarak çalışarak, konserve kutusu toplayarak ve koruma
projelerini destekleyerek, savaş çalışmalarına yardımcı olabilirdim. Düğünümden sadece birkaç hafta önce, tropiklerdeki bir savaş alanında dolanıp durmanın ne kadar mantıksız
olduğunu düşünerek başımı iki yana salladım. İyi ki Kitty’ye bunun hakkında tek bir kelime dahi etmemiştim.
“Sadece kıskanıyorsun,” dedi Kitty kibirli bir şekilde.
“Saçmalık,” diye tersledim, Norah’nın mektubunu cebimin derinliklerine iterek. Gökyüzünde yükselen yaz güneşi, sol elimdeki pırlanta yüzüğe çarparak göz kamaştırıcı bir parıltı oluşturuyordu. Bu ışıltı, karanlık bir gecedeki deniz fenerinin ışığı kadar dikkat çekiciydi ve nişanlı olduğum gerçeğinin kaçınılmaz bir hatırlatıcısıydı.

“Bir aydan kısa bir süre içinde Gerard ile evleniyorum,” dedim. “Ve bundan daha mutlu olamazdım.” Kitty kaşlarını çattı. “Hayatında başka bir şeyler yapmak istemez miydin?” diye sordu. Sanki bir sonraki kelimeler, söylemesi oldukça güç ve can sıkıcı şeylermiş gibi durakladıktan sonra devam etti. “Yani, Bayan Gerard Godfrey olmadan
önce?” Başımı iki yana sallayarak karşı çıktım. “Tatlım, bu evlilik, intihar değil.”
Kitty’nin bakışları, benden uzaklaşarak bahçedeki bir gül ağacına takıldı. “Öyle de denebilir,” diye mırıldandı kendi kendine.
Bir iç çekerek salıncağa yaslandım.
“Affedersin,” diye fısıldadı Kitty, yeniden bana dönmüştü.
“Ben yalnızca mutlu olmanı istiyorum.”Delidolu'dan yepyeni bir kitap: "Hırsızlar Sosyetesi"‏ | Kitap Tanıtımı

25 Nisan 2013 Perşembe


Hırsızlık Bir Meslek Sayılabilir Mi?
Belki hayatını bu iş üzerine kurmuş insanlar, hatta aileler olduğunu bilmek tüylerinizi ürpertebilir. Ama Katarina’nın heyecanlı ve “eğlenceli” dünyası size tüm önyargılarınızı unutturacak. 

Ailesinin sürdürdüğü yasadışı işlerden fena halde sıkılan Katarina Bishop, çareyi, prestijli bir yatılı okulda yeni bir hayat kurmakta bulur. Ama Kat’in bu firari macerası fazla uzun sürmeyecektir. Milyarder arkadaşı Hale, ne yapıp edip yetenekli hırsızımızın okuldan atılmasını sağlar. Amacı, Katarina’yı yalnızca aileye geri kazandırmak kadar masum değildir elbette. Hırsızlar sosyetesinin ileri gelenlerinden Arturo Taccone’nin evinden beş değerli tablo çalınmıştır ve soygunun tüm detayları, potansiyel hırsız için tek bir kişiyi işaret etmektedir; Katarina’nın pek sevgili babasını.

Kurdukları ekip ile birlikte Kat ve Hale’in, soyguncuyu yakalamak, aileyi bir araya getirmek ve bazı aşk tohumlarını yeşertmek için yalnızca iki haftaları var; karşılarına çıkacak pek çok engele rağmen bunu başarmak içinse oyundaki aklı Kat, enerjiyi Hale, işlerine duydukları aşk ise ikisinin birlikteliğini yönetecek.

Dünyanın en seçkin müzelerinden biri için planlanan soygun, özünde iyiliğe hizmet etmeli; eserlerin gerçek sahipleriyle buluşmasına, parçalanmış bir aileyi bir araya getirmeye ve biraz da… üzeri örtülen bir aşkın su yüzüne çıkmasına.

Dünya çapında büyük bir okur kitlesine sahip Gallagher Akademisi serisinin çok satan yazarı Ally Carter’dan nefes nefese okunacak, eğlenceli ve heyecan dolu bir roman.

**Kendime NOT: Bu kitabı en kısa zamanda almalıyım. Konusu zaten çok farklı ve ilgi çekici. Okumasam olmaz :D

Ne Okuyorum? #2 | Beyaz Helsinki - James Thompson

21 Nisan 2013 Pazar

Herkese merhaba!!
Haftasonu güzel bir kitabı bitirip bir diğerine başlamak gibisi yoktur herhalde. Bildiğiniz üzere - yani eğer blogumda gördüyseniz - İnsan Sürümü 0.4'ü bitirdim ve ardından neye başlasam diye düşünüp dururken birden gözüme bu mavinin her tonunu barından kitap kapağı dikkatimi çekti. Evet bahsettiğim kitap Beyaz Helsinki! James Thompson'un yazdığı ve Ephesus Yayınları'ndan çıkan bu kitabı çok merak ediyordum. Özellikle yine benim sevdiğim tür - yani gerilim, macera, polisiye - olması okumak istememe neden oluyor :)

İnsan Sürümü 0.4 - Mike A. Lancester | Kitap Yorumu

20 Nisan 2013 Cumartesi


Orjinal Adı: 0.4: It’s A Brave New World
Bağlı Olduğu Seri: Point 4 #1
Yazar: Mike A. Lancaster
Yayın Evi: Altın Kitaplar
Tür: Bilim kurgu / Macera / Young adult / Fantasy 
GR Puanı: 3.57
Sayfa: 222

Kitap Yorumum:

Uzun zamandır bilimkurgu konusu olan bir kitap okumamıştım. ' Ne Okuyorum?' postumda da bahsetmiştim kitabın bir kötü yanı sayfasının az olması diye. Gerçekten böyle okudukça okuyasınız gelen bir kitabın sayfasının az oluşu beni çileden çıkardı. Neyse ki konusu itibariyle kurtardı diyebilirim. 

Kitabımıza başlarken ilk sayfadaki UYARI! yazısı beni çok etkiledi diyebilirim. Kitabın kurgusuna o kadar iyi oturmuş ki o ilk sayfa... Bu ilk sayfa yüzünden zaten konu sizi hemen içine alıyor ve bağlanıp kalıyorsunuz. 

Şöyle bir konusunda bahsedersem; Kyler Straker normal, kendi çapında olan bir genç oğlanımızdır. Baş karakterimiz olur kendileri ve onun ağzından hikayesini okuyoruz. Kyler bu yaşadığı olayı eski kasetlere anlatarak kaydedilmesini sağlıyor. Unutulmamak için... Birileri için...

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gölgelerin Yolu - Brent Weeks | Kitap Yorumu

18 Nisan 2013 Perşembe


Herkese Merhaba!!!
Artemis Yayınları'ndan çıkan ve fantastik, macera sevenlere yönelik bir kitap olan Gölgelerin Yolu'nu bu gün de benim yorumumu okuyarak daha iyi tanıyabilirsiniz. Kitap yorumuma geçmeden önce bu gün ve yarın neler varmış bir göz atalım;

18 Nisan 2013 


19 Nisan 2013
Ya Sonra - Kördüğüm Hayaller
Yorum - Yorum Durağım

İşte benim yorumum;
Orjinal Adı: The Way of Shadows
Bağlı Olduğu Seri: Gece Meleği Üçlemesi #1
Yazar: Brent Weeks
Yayın evi: Artemis Yayınları
Tür: Fantastik, Macera
GR Puanı: 4.15
Sayfa: 589


Kitap Yorumum:

Gölgelerin Yolu tam anlamıyla benim kitabım değildi sanırım. Nedeni aslında okurdan okura değişicek bir neden. Kitabımız eskilere taa krallıklara, düklerin olduğu bir dönemde geçiyor. Ana karakterimiz Azoth ünlü suikastçi Durzo Blint'in çırağı olmak ister. Ve bu sefil yaşamından birazcık da olsun kurtulmak. Azoth 11 yaşlarında küçük bir çocuk. Annesi ve babası yok. Azoth'a benzer daha bir sürü çocuk da bu halde. Bir kaç bakır para için lağımlarda, yer altlarında pislik içinde gezen diğer yerlerde dolaşıp topluyor. Azoth'la beraber olan Taşbebek ve Jarly bu durumdan paylarını almışlar.
Konuyu anlayıp anlamamış olması önemli değildi. Anlamasına izin verilmeyen gizemler daima olacaktı. Ya harekete geçecek ya da bekleyecekti, ya itaat edecekti ya da itaatsizlik..(sayfa 91)
Lonca denilen gruplar var ve Sıçan dedikleri bir çocuk var. O çocuktan zaten kitabın bir 50 sayfasında çok nefret ediyorsunuz. Azoth'a yapmadığı işkence kalmadı. Ama işler ufakta olsa değişiyor.
Azoth Durzo Blint'e sonunda kendini çırak olaması için ikna ediyor ve süreç başlıyor. Durzo Blint'in çırağı olmak öyle her baba yiğidin harcı değil tabii. Kitap her ne kadar macera olsa da eskiden böyle durumların da var olduğunu ve bunları bizim de anlamamızı sağlıyor. Öyle sahneler var ki kitapta kendinizi birden sinirlenmiş ve karaktere çemkirirken bulabiliyorsunuz.
Umut. Tabii ya. Umut, gelecekle ilgili kendimize söylediğimiz yalanlardan başka bir şey değil. (sayfa 113)
Başta da söylediğim gibi yinede böyle biraz savaşlı ve acı sahneler olduğundan bana biraz tam olmadı bu kitap. Yani demek istediğim kitap çok sarmadı beni.
Ve kitapta bir başka eksi alan nokta da yazı boyutunun küçük olması. Okumamı gerçekten güçleştirdi. Üstelik kitapta 589 sayfa olunca halini siz düşünün. Ama böyle kalın kitapları sevenler olabilir. Ona diyecek sözüm yok :D

Genel itibariyle konu açısından okuduklarımdan çok farklıydı. Daha bir aksiyon ve dram hakimdi. Yorumu kitaptan güzel bir sözle bitirmek istiyorum:
Maskeler değişir, maskeyi takanlar hep aynı kalır, öyle değil mi? (sayfa 114)
- Puanım -


Artemis Yayınları'na katkılarından dolayı teşekkür ederiz...

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gölgelerin Yolu - Brent Weeks | Kitap Tanıtımı

15 Nisan 2013 Pazartesi


Herkese merhaba!!
Uzun zamandır böyle kalın bir kitap okumadığımdan özellikle söylemeliyim ki kalınlık harika! Gölgelerin Yolu Konuşan Kitaplar'da inceleniyor ve bendeniz size kitap tanıtımını vermekten onur duyarım! ( bir an eski zamanlara gittim. Ehh malum kitabın etkisi :D:D ) Biliyorsunuz turumuz 15-20 Nisan arası ve sizlere daha uzun bir turla geldik.
Kitap tanıtımından önce tur takvimimize bakalım;

15 Nisan 2013

Kitap Tanıtımı: Kitap Sayfaları (http://kitapsayfalarii.blogspot.com/)
Yazar Tanıtımı: Yorum Durağım (http://kitaplarindunyasi.wordpress.com/)
Çekiliş: Kitaplarım ve Ben (http://asabibakire.blogspot.com/)

16 Nisan 2013

Ön Okuma ve Trailer: Maria Puder Ölmedi (http://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Alıntılar: Kitap Aşığı (http://kitapasigi.blogspot.com/)
Yorum: Kördüğüm Hayaller (http://kordugumhayaller.blogspot.com/)


Şimdi sizi Gölgelerin Yolu kitabımızın tanıtımına alabilirz;

Orjinal Adı: The Way of Shadows
Bağlı Olduğu Seri: Gece Meleği Üçlemesi #1
Yazar: Brent Weeks
Yayın evi: Artemis Yayınları
Tür: Fantastik, Macera
GR Puanı: 4.15
Sayfa: 589

Hayatta Kalabilmek için neler yapardınız? Bilseniz, siz bile şaşırırdınız! 

Durzo Blint için suikast bir sanattı.
Ve o, şehrin en usta sanatçısıydı. 
Azoth için hayatta kalmak çok zordu. Tehlike peşini asla bırakmıyordu. Kendini bildi bileli kenar mahellelerde yaşadı ve insanları hemen tanımayı, risk almayı öğrendi. Durzo Blint'in yardımcısı olmak, belki de aldığı en büyük riskti. 

Azoth, kendini kabul ettirebilmek için eski hayatını geride bırakıp yeni bir kimlik ve isimle hayatına devam etmeliydi. Kylar Stern olarak, tehlikeli kurallar ve tuhaf büyülerle dolu yeni hayatında ölümle yakın durmaya alışmalıydı. 'Kitabın başından sonuna dek büyülenerek okudum. Unutulmaz karakterler, aklınızı başınızdan alacak bir kurgu, bitmek bilmeyen bir aksiyon ve alkışı hak eden, sürükleyici bir anlatım.'

Terry Books, New York Times çoksatarı yazar


Katkılarından dolayı Artemis Yayınları'na teşekkür ederiz...

Ne Okuyorum? | İnsan Sürümü: 0.4 - Mike Lancaster

15 Nisan 2013 Pazartesi


İnsan Sürümü: 0.4 dün akşam gözüme takıldı ve okumaya başladım. Hoş bir konusu var. Bilim kurgu sevenler bayılıcaktır eminim. Yalnız bir özelliği var o da kitabın 222 sayfa olması! 
Böyle bir kitabın az sayfalı olması beni şaşırttı açıkcası. 
Neyse onun dışında çok güzel gidiyor. Şuan 55. sayfadayım. Heyecanlı bir yerde kaldı. 
Aklım kitapta... Öyle işte :D
Altın Kitaplar'ın incelemem için gönderdiği bu kitabın yorumunu da sanırım en geç hafta sonu blogda görebilirsiniz. Şimdi ben kitabıma geri dönüyorum :))

Kapakları Güzel Olan Seri Kitaplar #1 | Ten Tiny Breaths Series

13 Nisan 2013 Cumartesi


Yine kitap kapakları ile karşınızdayım sevgili okuyucu :D Her zaman söylerim bir kitap özellikle kapağıyla ön planda olmalı diye. Ama bizim ülkemizde yeni yeni bu kapak işlerine 'daha çok' önem vermeye başladılar. Yada ben öyle düşünüyorum. Ama yabancıların çıkardıkları kitaplar ilk olarak zaten ciltli olması beni bitiriyor. Bizde ciltli az sayıda çıkan kitaplar var. Mesela Martı Yayınları'ndan Tess Gerritsen kitapları öyle veya Artemis Yayınları'ndan çıkan Mekanik Melek, Mekanik Prens kitapları ciltlidir. Onlar bende ayrı yer tutar. 

Aslında konudan çok sapmadan bu serinin kapaklarını görünce yine çok hoşuma gittiğini söylemek istedim. Ciltli olup olmadıklarını bilmiyorum fakat kapak yönünden benden tam puan aldıklarını söylemeliyim.
"Ten Tiny Breaths" ismiyle de hoş bir seri ismi. Konusunu çevirmek istesem de ingilizceme pek güvenemediğimden bu işi sizi goodreads'in sitesine yönlendirerek yapmak istedim. Tıktık!

Birde kitap traileri varmış;


Böyle farklı yabancı serilerin yine kapaklarını beğenirsem paylaşmaya devam edicem. Sizde bulursanız yoruma linkinizi bırakın. Neler bulacağınızı merak ediyorum :)))

Keyifli kitap okumalar...

Şeytan ve Şair - John Underwood | Kitap Tanıtımı

13 Nisan 2013 Cumartesi

Herkese merhabalar!!
Bu aralar blogu boşladım. Ama bunun tek sebebi tahmin edersiniz ki sınavlar... Onlara çalışmaktan ve birazda aileden gelen "sınavların var sen hala oturuyorsun!!" nidalarına karşı gelemediğimden blogda askıda kalıyor. Ama hafta sonlarını değerlendirmeye çalışıyorum ve size bu güzel kitabı tanıtarak başlayayım dedim :)

Şeytan ve Şair kapağıyla beni mest eden bir kitap. Konusu da bir o kadar ilgi çekici. Arkadya Yayınları'ndan çıkan, her sayfasında tarih kokan bu güzel kitabı gelin bir konusuna göz atalım;


Kitap Tanıtımı


Onlar Gelmiş Geçmiş En İyi Bilinen Bilinmeyenlerdir…
ŞEYTAN ve ŞAİR

“Kadim dost, İsa aşkına,
Dağıtma bu mezarın tozunu.
Bu mezar taşını koruyanı Tanrı korusun,
Ve kemiklerimi yerinden oynatana lanet olsun.”

Bu dörtlük, masum bir mezar kitabesinden çok daha fazlasını anlatıyor olabilir mi? İnsanlığın en önemli isimlerinden biri olan eşsiz şair ve oyun yazarı Shakespeare, gerçekten bir dâhi mi, yoksa bir sahtekâr mıydı?

Geçmişten günümüze kadar süren, dört yüzyıllık bir sırrın peşine düşen ünlü Profesör Desmond Lewis, California’da vereceği bir konferansla tüm dünyayı yerinden oynatacak gerçeği açıklamak üzeredir. Yola çıkmadan önce eski dostu, gazeteci Jake Fleming’le iletişime geçer. Yayımlanacak olan kitabı ile ilgili fikrini almak istiyor ve yalnızca ona güvenebileceğini söylüyordur. Ancak profesör California’ya varmadan kitabıyla birlikte esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Ondan geriye kalanlar, Golden Gate Köprüsü’ne terk edilmiş kiralık bir limuzin, içi kıyafet dolu bir bavul ve üzerinde adının bulunduğu belgelerden ibarettir. Polisler durumu tek bir kelimeyle açıklamaktadır: İntihar…

Dostunun intihar etmiş olabileceğine inanmayan Jake ise profesörün başına gerçekte ne geldiğini ve kayıp kitabın neyle alakalı olduğunu bulmaya kararlıdır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. Anlamsız şifrelerden oluşan bir listeyle çıktığı bu yolculuğun, kendi hayatıyla birlikte sevdiklerininkini de tehlikeye attığını fark ettiğinde, çoktan ‘kaplanın yuvası’na girmiş olacaktır.
Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gölgelerin Yolu - Brent Weeks

13 Nisan 2013 Cumartesi
Hayatta Kalabilmek İçin Neler Yapardınız? Bilseniz Siz Bile Şaşırırdınız! 

Konuşan Kitaplarla Fantastik bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? 15 -20 Nisan arası, Gölgelerin Yolu'nda Kylar Stern ile birlikte tehlikeli kurallar ve tuhaf büyülerle dolu yeni hayatında bir yolculuğa çıkıyoruz ve sizleri de bu nefes kesecek yolculuğumuza bekliyor! Kemerlerinizi bağlayın ve keyfini çıkartın... 

Ve unutmayın, bu turda Artemis Yayınları'nın katkısı ile 3 takipçimize Brent Weeks'in Gölgelerin Yolu kitabını hediye ediyoruz. Çekiliş detayları turun ilk günü...

Konuşan kitaplarda değişim devam ediyor, artık daha kalabalık ve daha uzun süreli, dolu dolu bir programla karşınızdayız...işte konuşan kitaplar;


http://asabibakire.blogspot.com/ - Kitaplarım ve Ben 
http://tugceninkitapligi.com/ Tuğçe'nin Kitaplığı
http://tarihiaskromanlari.blogspot.com/ Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
http://kitaplarindunyasi.wordpress.com/ (en yeni katılımcımız, Aramıza Hoşgeldin Yorum Durağım!) 

ve tur programımız;

* Blog turdaki katkılarından dolayı Artemis Yayınları'na teşekkür ederiz!Ben Bu Kitabın Kapağına ve Konusuna Aşık Oldum!!!

7 Nisan 2013 Pazar


I Want This Book!!
Evet merhaba sevgili okuyucu :)
Az önce bu kitabı gördüm ve konusuna bir bakıyım dedim.
Kitabın konusuna da bayıldım. 
Kapak zaten çok güzel. 
Sanki bu aralar aşk kitaplarına mı sardım ne?!!
Ama ne bilim çok hoş :D
Belki burdan bir yayın evi benim sesimi duyar ve bu kitabın
yayın haklarını alırlar... Bir umut işte :))
Kitaba goodreads ten ulaşabilir ve konusunu
okuyabilirsiniz.

Kitabı gördüğüm zaman ben;Sen Yenisin Galiba: Kitap! :D

6 Nisan 2013 Cumartesi


Bu hafta çok güzel geçti benim için. Nedeni eh malumunuz kitaplar :) Her gün kapıda bir kargo ve kargoda kitap olunca insan bir seviniyor tabii. Yukarıda gördüğünüz 3 kitap bu hafta geldiler ve çok şirin duruyorlar. Hele en altta gördüğünüz o kalın kitap! Ne zamandır bu boyutlarda bir kitap okumamıştım. Ve Artemis Yayınları uzun zamandır kitaplığıma uğramıyordu. Eh bakalım bunu beğenecek miyim?

Kırık Kalpler Tamircisi - Melissa Senate | Kitap Yorumu

5 Nisan 2013 Cuma


Orjinal Adı: The Secret of Joy
Yazar: Melissa Senate
Yayın evi: Martı Yayınları
Tür: Romantik, gizem
Sayfa: 416
GR Puanı: 3.56

Kitap Yorumum:

Bazen sebebini bilmediğiniz halde tüm doğrular gözünüze yanlış görünmeye başlarsa, biraz durup olayların netleşmesini, kendiliğinden düzelmesini bekleyebilirsiniz. (sayfa 69 )
Kitabımız Rebecca'nın üvey kız kardeşinin olduğunu nasıl öğrendiğini anlatmasıyla başlıyor. Annesi ölmüş ve babası da kanser hastasıdır. Bir gün babasının yanına hastaneye ziyarete giden Rebecca babasının kulağına fısıldadığı bir sırla şok olur! Rebecca daha çocukken bir kız kardeş istemeye başlar. Hep bir kız kardeş özlemi çeker. Onunla ilgili hep hayaller kurar. Ama babası ölmeden önce ona söylediği sırla mutlu olsa mı yoksa üzülse mi bilemez. Bir üvey kız kardeşi olduğu ve ona vermesi gereken mektuplar olduğunu bilen Rebecca sonunda kız kardeşini aramaya gider. 

Arkadaşı Charlotte'in yardımıyla üvey kardeşinin - yani Joy'un - adresini bulurlar. Rebecca'nın erkek arkadaşı Michael kız kardeşini bulmamasını , onun sadece babasının mirasını alıcağını , kötü olduğunu falan böyle bahaneler söyler. Ama Rebecca bu şansı değerlendirmek ve Joy'u bulmakta kararlıdır. Böylece Joy'a doğru yol alır...

"Sen ve kocan..." Joy onu susturmak için sağ elini havaya kaldırdı. "Yalnızlar turunun ilk kuralı, tur rehberi hiçbir şekilde içler acısı aşk hayatından, ayrılığından ve her ne kadar kocası halen aynı evde yaşıyor olsa da yaklaşan boşanma davasından bahsetmez. Bu arada kocanın bodrumda yaşadığını da belirtmeliyim." (sayfa 102)
Kitap Rebecca ve Joy'un arasındaki ilişkiden ve birbirlerini gerçekten kardeş olarak görebilecekler mi diye meraklandırıyor. Joy çok farklı biri. Karakteri okurken yazar öyle ilginç biri yapmış ki gerçekten bu kitabın okunmasındaki etkenlerden biri. Ve diğer karakterler de var. Mesela Theo... Joy'u tanımaya çalışırken aslında bir bakıma ona çok yardımcı olan ve ona umut veren kişi. Kendisi yakışıklı da :D:D

Ve Joy'un işi de çok güzel. Bir nevi ilişkilerinde problemler yaşayan insanlara yardım ediyor.Yada yanlız yaşayanlara ' Yalnızlar Turu ' adı verdiği bir geziyle kendi ruh eşlerini bulmalarını sağlıyor. İlk okuduğumda bunun çılgınca bir fikir olduğunu ve aslında sonradan da gerçekten böyle bir şey bizim ülkemizde olsa katılım olur muydu diye merak ettim. Kendi mesleğini üretmiş ve az katılım olsa da bunda başarılı. 
Clinton öne doğru eğilerek, "İki kez," dedi. "Ama her iki boşanmamın da faili ben değilim. Verdiğim sözlere hep sadık kaldım. İlk karım orduda olmama bir türlü alışamadığı için benden ayrıldı. Bu yüzden ikinci karımı ordudan seçtim, o da komutanıyla beni aldattı." (sayfa 116)
Bu turlarda harika insanlar var. Onların anlaşmalarına , iletişimlerine, umutlarına ve yıkılışlarına şahit oluyoruz. Bazen de öfkeleniyorsunuz. Benim tepkilerim aşırı olduğundan özellikle insanlardan " Bu kız ne saçmalıyor böyle??" bakışlarına maruz kaldım. 

Boş zamanınızda şöyle kendinizi kasmadan , rahatça okunabilecek güzel keyifli bir kitaptı. İlişkiler yönünde fikir alabileceğiniz bir kitap ve aşk üzerine kurulu bir kitap... Tavsiye edilir :))

-Puanım-

Richelle Mead Twitter'dan duyurdu!!

3 Nisan 2013 Çarşamba

Richelle Mead biliyorsunuz ki Vampir Akademisi Serisinin ve ayrıca Kan Bağı Serisinin yazarı. Ben Kan Bağı Serisini okumadım. Kısmet olursa bir gün okumayı düşüyorum. Her neyse twitter'da gezinirken birden Richelle'ın bir twiti gözüme takıldı.

| Twitter

Vampir Akademisinin filminin çıkıcağı daha önceden duyrulmuştu. Yazar da yukarıdaki twiti atınca iyice bir sevindim. Richelle'ın twitini türkçeye çevirirsek: " Vampir Akademisi filmine yeşil ışık yakıldı, film gelecek ayın sonunda başlıyor. " ( İngilizcem bu kadar :D

Ee hayırlı olsun o zaman :D Ben asıl oyuncuları merak ediyorum ya neyse :)))


Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri Filminin 2. Fragmanı Yayınlandı!!

3 Nisan 2013 Çarşamba
2013 Mart Ayında Neler Okumuşum?

1 Nisan 2013 Pazartesi


Herkese merhaba!!

Evet bir ay daha geride kaldı. Şöyle bir geriye baktığımda güzel kitaplar okumuşum. Az kitap okuduğumu ve daha fazla okumalıyım dediğim bir ay yine. 5 kitap görmek istiyorum artık!(kendime gaz veriyorum :D ) Neyse, bakalım neler okumuşum?:


Bu okuduklarımdan hangisi sende daha çok etki bıraktı diye sorucak olursanız, hemen söylemek istiyorum. Puanlamamda da belli olduğu üzere Aşkın Kollarında - Julianne MacLean !! Benden 5 puan aldı ve gerçekten bir historical- romantic kitap olarak çok yüksek bir puan aldı. Normalde her zaman diyorum ve yine diycem aşk romanları okumazdım. Fakat bu kitap gerçekten çok harikaydı. Öyle bir aşk vardı ki... Gerçekten de kitaplardaki aşkları kıskanmakta haklı olduğumuzun bir kanıtı diye düşünüyorum.

Ve bunu demeden edemiycem, en çok hayal kırıklığını Fısıltı - Becca Fitzpatrick kitabında yaşadım. Beklediğim bir final kitabı değildi. Yorumumu okumak için tık tık!

Şimdilik benden bu kadar. Umarım Nisan ayında daha fazla kitap okurum :))
Bol bol kitap okuyun!!


Made With Love By The Dutch Lady Designs