Kitap Haberleri / Uyumsuz - Veronica Roth

31 Ağustos 2012 Cuma

Beklediğim Uyumsuz kitabı Artemis Yayınlarından çıkmış durumda . Artemis Yayınları yayın haklarını almasaydı benim için daha iyi olurdu. Çünkü seri kitaplarda veya beklenilen yabancı kitaplarda çıkarmakta yavaş olduklarını düşünüyorum . Ama çıktığına göre artık yapacak bir şey yok . O halde biraz kitaptan bahsetmek istiyorum...

Yazar : Veronica Roth 
Yayınevi : Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı : 516
GR puanı: 4.39

Kitabı daha okuma fırsatım olmadı . Malum yeni çıktı . Ama bu ay içinde almayı düşünüyorum. İngilizce olarak okumuş olan Drkshdw blogcusu güzel bir kitap olduğunu söylediğinde bende merak etmiştim. Kısa bir süre sonra da Artemis Yayınları kitabı çıkardı. Kitap şuan bildiğim kadarıyla 3 seriden oluşuyor. Tabi belki sonradan seri uzayabilir . 

Arka Kapak Yazısı :

Beatrice Priorın Chicagosunda toplum, her biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik.

Her yıl, belli bir günde bütün on altı yaşındakiler, hayatlarının geri kalanında birlikte yaşayacakları grubu seçmek zorunda. Beatrice, hem ailesiyle kalmak, hem de kendi benliğini bulmak istiyor ama ikisini birden seçemez. Bu nedenle kendisi dahil, herkesi şaşırtan bir seçim yapıyor. 

Genç yazar Veronica Roth heyecanlı seçimler, kalp kıran ihanetler, kan donduran sonuçlar ve beklenmedik aşklarla dolu karanlık bir geleceği anlatan gerilim serisinin ilk kitabıyla edebiyat sahnesine çıkıyor.

Artemis Yayınları tarafından birde tanıtım videosu hazırlanmış :


                                        

Kitap Kapağı #1

29 Ağustos 2012 Çarşamba


Bu kitap kapağını çok beğendim . 
Böyle arada beğendiğim kitap kapaklarını 
sizinle paylaşmak istiyorum :)

Sade Kahve'de çekiliş !!

29 Ağustos 2012 Çarşamba


Katılmak için Tık !

Yeni Çıkan Kitaplar ve Almak İstediklerim

28 Ağustos 2012 Salı

Bir sürü yeni kitaplar çıktı. Ve alacağım kitaplar listem de kabardı da kabardı . Buraya yazdığımda en azından alışveriş yaparken bilgili bir şekilde alıyorum. Neleri daha çok almak istiyordum falan gibi sorular sormuyorum böylece :)

****Ve bir sorunumda var aslında onu da dile getirmek istiyorum burda . İngilizce kitaplar okumak istiyorum fakat çok iyi bir ingilizceye sahip değilim . Böyle olunca işler zor oluyor . İngilizcesini okuyarak Türkiye'de çıkana kadar kitabı bitirmiş oluyorsun. Bende bu konu hakkında yani İngilizcemi geliştirmek için küçük küçük girişimlere başladım . Kısa kısa ingilizce hikayeleri buldum . Onlarla başlıycam ilk olarak . Sonra sesli dinlemelerden de yararlanıcam . 

Eğer ingilizcemi geliştirmek için sizinde bir fikriniz varsa lütfen benimle paylaşın :))


Neyse bu sorunumu duyurduktan sonra gelelim yeni çıkan kitaplara ve benim istediklerime ....


Muhteşem Yaratıklar kitabının bayağı güzel olduğunu duydum . 
Seri bir kitap olunca almak istedim . Aslında bu yeni çıkan değil tabii. Bayağı oldu çıkalı .

Bu kitabı Almak İstediğim Kitaplar bölümüne yazıyorum.

Ruhsuz ... Bu kitapta ülkemizde yeni çıktı . Tabi bu kitabı ingilizce okuyanlar okudu ,
bitirdi bilee..!! Neyse isyan yaptım azıcık :)
Bu kitabı da merak ediyorum alıp okunmalı .

Listeye ekledim .


Uyumsuz ... Yine beklenenlerdeydi. Oda ön siparişteymiş okuoku.com'da.

Listeme ekledim.


Küçük Mucizeler Dükkanı'nı okuduysanız bu yazarı tanıyosunuzdur :D
Yeni kitabı ön siparişte . yine okuoku.com'da

Listeme eklendi.


Değişik buldum konusunu . Yeni çıktı bu kitapta .
Birde Martı Yayınlarından çıkınca alınıcak listesine eklendi .!


Dex Yayınları böyle kitapları iyi çıkarıyor . 
O yüzden birde iyi bir seri olduğunu duyunca listeme eklendi .


Bu kitapları önceden okuyan varsa : Nasıl kitaplar ? 


Yeni Bir Dizi Keşfettim : Touch !

27 Ağustos 2012 Pazartesi


Imdb puanı : 7.9
Benim puanım : 10.0 
Yönetmen : Stephen Williams
Baş Oyuncular : Kiefer Sutherland , Gugu Mbatha-Raw David Mazouz


Bu diziyi Elçin'den duydum . Ve zevkine güvenerek izlemeye başladım . Daha önce neden izlemedim diye sonra yakındım tabiii . Çünkü harika bir diziymişşş ! 

Dizinin açılışı işte bu kelimelerle :

Oran sürekli aynı. Her zaman tekrar tekrar 1′e 1.618. Şablonlardaki matematiksel tasarım gerçeğin arkasına gizlenmiştir. Sadece nereye bakacağınızı bilmelisiniz.
Çoğu insanın kaos olarak gördüğü, aslında hareketlerin ince bir çizgide birbirini takip etmesidir: Galaksiler, bitkiler, deniz kabukları.
Şablonlar gerçeği yansıtır. Ama içimizden sadece bazıları parçaların birbirini nasıl tamamladığını görebilir.
Bu küçük gezegende 6,919,377,000 kişi yaşıyor. Bu, onlardan bazılarının hikâyesi…
Çin mitolojisinde Kaderin Kırmızı İpi adında bir inanış vardır. İnanışa göre; Tanrı her insanın ayak bileğine kırmızı bir ip takar ve kaderleri birleşecek insanları bu ipler sayesinde birbirlerine bağlarmış. Bu ip esner, kördüğüm olur, fakat asla kopmazmış. Matematiksel hesaplamalar sayesinde tüm bunlar önceden hesaplanırmış. İşte bütün bu sayıların kaydını tutmak ve birbirlerine rastlayıp hayatları kesişecek insanların bağlantılarını sağlamak benim işim.
Bundan tam 4.160 gün önce, 26 Ekim 2000′de doğdum. Tam 11 yıl, 4 ay, 21 gün ve 14 saattir hayattayım. Bunca zaman boyunca da tek bir kelime bile konuşmadım.
Bu kelimelerden sonra zaten dizi sizi kendine bağlıyor :)) Şahsen ben matematikseldir , olasılıktır ( Olasılıksız kitabını okuyun derim :D ) bu tür şeyleri çok severim. 

Dizinin konusunu kendi cümlelerimle yazmak isterdim fakat yazanlar çok güzel bir özetle açıklamışlar. :D 

İşte dizinin konusu :

Dizinin başrol oyuncusunun canlandırdığı karakter Martin Bohm’un karısı vefat etmiştir. Martin otistik olan ve kendisi dahil hiç kimseyle konuşmayan, yada kendisine babası dahil hiç kimsenin dokunmasını istemeyen  Jake adında bir oğlu vardır. Her ne kadar kimse ile konuşmasa veya iletitişime girmese de Jake’in kendine has olağan üstü yetenekleri vardır. Jake, yaşına ve daha önce hiç bir eğitim almamış olmasına rağmen telefonları çok rahat bir şekilde söküp takabilmektedir. Ayrıca sayıları ve olasılık hesabını kullanarak olacakları görebilme yeteneğine sahip çok özel bir çocuktur. Dizi tam burada Jeke’in babasının bu  yetenekleri görmesi ile başlar. Jake olacakları babasına sözlerle değil sayılarla anlatmaktadır ve artık Martin için bu sayıların sırlarını çözme zamanı gelmiştir.Bence izleyin derim . Süper bir dizi . 2 sezon sürmüş sanırım dizi . Ama bence daha uzun sürebilirdi . Ben dizimag.com dan baktığımda 2 sezon yayınlanmıştı. 

İndirerek izlemeyi düşünüyorum . Bakım güzel bir dizi indirmek en iyisi :D 

Neyse merak ettiyseniz birde fragmanını izleyin derim ;)
                                                             
                                     

Kitap Yorumum : Çiftlik - Emily Mckay

25 Ağustos 2012 Cumartesi


Bu kitabı aslında ilk olarak Kitab-ı Sevda blogunda duydum ve ilgimi çekti . Daha sonralar kitap alışverişimi yaparken bunu da sepetime ekledim ve aldım . Sonradan Kitab-ı Sevda ve Sihirli Kitap blog sahipleriyle aynı anda okumaya karar verdik. Etkinlik oldu sanırım bu uygulamamız :D Ama ben çok memnunum böyle beraber okuduğumuz için . Ve yine olursa yine yapmayı çok isterim. 

Onların bu kitap hakkında yorumları için Kitab-ı Sevda ve Sihirli Kitap linklerine tıklamanız yeterli ! :)

Kitap yorumum :

Kitaba ısınmamın bir nedeni ABD'den önce ilk Türkiye'de çıkmış olması . Eh bu sayede okumaya başladım . Kitap 3 kişinin anlatımından oluşuyor . Baş karakterler Lily , Lily'nin ikiz kardeşi Mel ve Carter .

Kapak bence bizdeki daha güzel olabilirdi diyorum. Akın'ın da belirttiği gibi " Kırmızı Başlıklı Kız " gibi dursa da aslında öyle bir kitap değil . 

Konusuna gelince Lily ve otistik ikiz kardeşi Mel Çiftlik denilen bir ( hapishane mi desem acaba :D ) hapishane gibi bir yerden kaçmaya çalışıyorlar . Bütün planlar yapılıyor . Fakat sonradan olaya Carter dahil olunca işler değişiyor. Carter Lily'nin eski sınıf arkadaşı olunca başta kuşku duysada Lily sonunda onuda yanlarına alıyorlar . Daha sonra Carter'ın planlarını öğrenen Lily başta kızsada sonradan inanıyor ve kaçıyorlar . Biraz saflık vardı Lily'de :D Ama kardeşini korumak için herşeyi göze alıcak bir kızdı da .

Dışarıya çıktılarında daha kötü yaratıklar da vardı elbette . Tikler !

Tikler ilk olarak insanlarmış fakat daha sonraları bilimsel deneylerde çıkan aksaklıklar sonucu virüs gibi yayılan hastalıkla oluşmuş yaratıklara dönüşüyorlar . 

Ve birde Vampirler var tabiii ! Olmazsa olmazlardan bir yaratık. Ama bu kitaptaki vampir benim favorimdi. Vampirimizin ismi Sebastian . Güzel bir isim bulmuşlar valla beğendim !
Gerçek bir vampirdi bence . Saldırgan , sinsi , akıllı  ve tabiki de hızlı bir yaratık . Ama bu yolculuklarında Sebastian onlara çok yardımları oldu . Taktir ettim . 

Mel'den biraz bahsedicek olursam otistik olması akıllı olmuyacağı anlamına gelmiyor . Akıllı ve net düşünceli bir kız . Kısa kısa onun anlatımından verseler de bu kızı tuttum ben :)

En önemli detay Lily'nin Abduktura olduğunu bilmemesi . Bu Abduktura ne diyecek olursanız hemen söyliyim : başkalarının düşüncelerini , duygularını yönetme . 

Kitap sonlarında beni şaşırttı biraz . Ve seri olmasını umut ediyorum . Çünkü eğer böyle bitirirlerse yazara şikayetimi ileticem :D

Bu kitaptan sonra sıra Ares'i okumaya geçtim . Beğenenler var bakalım nasıl bir kitapmış ! :)

Kitaptan bir alıntı 

Her şeyimizi kaybetmiştik. Henüz yeni yetme çocukların besin maddesi , yaratıkların da gerçek olduğu ve benim bir tür süper gücüm olduğu söylenen çivisinden çıkmış bu yeni dünyada o tutunabileceğim tek daldı. 
(Lily Mel den bahsediyor. )                                                                       - Çiftlik sayfa 279


Kitapkolik.net / Maxkitap.com ve kitap yarışması !!

24 Ağustos 2012 Cuma


Kitapkolik.net , Maxkitap.com  işbirliğiyle hazırlanmış kitap yarışmasını duydunuz mu ?? :)
Duymadıysanız şimdi duydunuz. 
3 kişiye istediği 1'er kitap hediye ediyorlar .
Sende şansını denemek istersen buraya !Çekiliş olur da ben durur muyum ? ! :)

23 Ağustos 2012 Perşembe

                                                    Bu ay bayağı çekilişler günü oldu sanırım.
                                                      Katılıyorum hepsine harika çekilişler !
Edda'nın Dünyası çekilişi için buraya tıkla ! 


                                                     Çekiliş için resmin üzerine tık yapıyoruz !


                                                  Çekiliş için resmin üzerine tık yapıyoruz !

Kargo Sevincim !

23 Ağustos 2012 Perşembe

Geçen günlerde bir postumda kitaplarımı takas yapmak istediğimi yazmıştım. Hem kitaplaşmış oluyorduk hemde yeni arkadaşlıklar ediniyoruz. Böyle etkinlikler olunca bende kendim neden yapmıyorum demiştim.

Gelelim bu etkinliğin meyvelerinee....
Ben Elçin ile kitap takası yaptım :) Ve kendisinin Doctor Who izleyicisi olduğunu öğrenince gerçekten çok sevindim. Bilmeyenler için bende Doctor Who hayranıyım :))
Bu ortak konu sayesinde daha bi ısındım Elçin'e .

Elçin blogunda bahsetmiş benim kargomdan . Onun yazısı için tık tık !

Ben biraz uykucu olunca uyku sersemi annemin uyandırmasıyla gözümü açtığım gibi kargo paketini karşımda gördüm :) İnsan uyandığında kargo paketi her zaman görmez tabii ! Direkt atladım yataktan koştum kargomaa :))

İşte bu kargo paketinden gelenler !


Mailleştikten sonra bende istediğim kitapları onun takas ediceği listeden seçtim ve böylece kargolar yola koyulmaya başladı :)

İlk seçtiğim kitaplar Karanlığın Kızı ve 5. Kurban'dı . Fakat ben Elçin'in  Vikitap profilinde takas listesinde Kan Gölü - Tess Gerritsen görünce birden aceleyle 5. Kurban kitabının yerine Kan Gölünü seçsem olur mu dedim :) Sağolsun daha kargoyu göndermediği için hemen değiştirmiş ve bana Tess Gerritsen kitabımı yollamış .

Özellikle Tess Gerritsen'in kitaplarını öyle çok seviyorum ki . Birde dizi olan Rizzoli&Isles serisi Tess Gerritsen'den çıkınca ayrı bir keyifle izlediğim bir dizi haline geldi :)

Neyse konudan saptım :) İşte bu değişikliğin ardından kargo geldi . 

Kitap ayraçlarına dikkat etmişsinizdir . Onlara bayıldım . 

Kitap ayracı koleksiyonuma gidiyor bunlar ! :)

Ve birde süpriz bir dergi de vardı kitapların arasında :

İçeriği çok güzel ve harika şiirler var . Bayıldım !


Bu kitaplar da bana gelenler .
Özellikle bi kez daha belirtmek istiyorum,
Kan Gölü kitabını okumayı çok istiyordum. 
Gerçekten son anda bu değişiklikle gelen kitap beni çok mutlu etti :)


Elçin ile kitap takası yapmak çok harikaydı. Yine yaparız diye ümit ediyorum. 
Artık bakıcaz . En önemlisi iyi bir arkadaş edindim !
İrtibatı kesmiyoruz :)

Keyifli kitap okumalar diliyorum herkesee !!! ♥

Alex - Pierre Lemaitre

22 Ağustos 2012 Çarşamba

Bir Ramazan Bayramını daha geçirdik ve bitti. Aslında son postumda 2. ve 3. günü yazarım demiştim ama bayram yoğunluğundan anca kendime gelip yazabildim bu yazıyı :)

Alex'i Can Yayınlarının 5 TL kampanyası vardı ( herkes duymuştur artık herhalde  =) ) . Oradan Alex ile Gölge Hırsızı kitabını almıştım . Gölge Hırsızı kitap yorumum için buraya tık ! Şimdi ise Alex in kitap yorumunu aşağıda bulabilirsiniz :


Alex kitap yorumum : 

Alex ilk başlarda hep aklıma şu soruyu sordurttu : " Bu kızı nasıl bulcaklar bu adamlar ? " Yani kızın hiçbir bilgisi yok ellerinde ve tabiki de kaçıranında hakkında hiçbir şey bilmiyorlar . Nasıl bulucaklar ? Eldeki kanıtlar çok zayıf. Ama konu da pek ilerlemez diye düşündüm. Ta ki 190. sayfaya gelene kadar !
190. sayfasında gerçekten olayın boyutu 360 derece değişti ve bambaşka yerlere gitti. 
Kitap gerilim tarzı olunca insan gerilmeden edemiyor tabi :))

190. sayfadan sonra değişti dedim ya ha işte değişti ama daha kötü oldu . Yani olaylar kötü oldu kitap ordan sonra beni gerçekten etkiledi ve bekletilerimin üstünde bir kitapla karşı karşıya kaldım . Katili öğrenmek en sona kalınca araştırmalar son 100 sayfaya yakın devam etti. Öğrendiklerimle " aaa !! Hayır ya bu da ne ?? " dediğim pek çok yer oldu .

Size tavsiyem kitabı alın okuyun iyi edersiniz :))

Puanım : 5/4 ( 190. sayfaya kadar bir hareketlilik olmadığı için puan 5 olmadı malesef )

  - Kitaptan bir alıntı -          
=> Şaşılacak şeydi ama savcı gülümsedi , Camille biraz afallamıştı. Zamansız gülümsemelerdi bunlar. Nasıl yorumlanması gerektiğini bilmek zordu.
                                                                                                                       - Alex , sayfa 186 Gecikmeler / Bayramda hangi kitapları okuyucağım ? Etkinliğim #1

19 Ağustos 2012 Pazar

Dün gece bitirdiğim Alex kitabımın yorumunu yazamadım bir türlü. Yarın bayram olunca da yazmaya fırsat bulamıycam . Ama mutlaka blogda görebiliceksiniz .

Bazen yazıcağım yazıları çok geciktiriyorum . Üşengeçliğim tutar veya kitap okurken dalıp giderim ve saatin kaç olduğuna bile bakmam . Sonrada gelde kitap yorumunu yaz :D

Neyse bayramın 2. veya 3. günü blogumda olurum . 1. gün malum el öpmeler , şeker tutmalar , ziyaretler derken evde bile olmam . Evde olduğumda da bizim ev dolu olur :))Gelelim Bayramda ne okuyacağım ? kısmına ...

Böyle bir etkinlik yapmak istedim kendi içimde ama isterseniz sizde blogunuzda uygulayabilirsiniz tabi :)
Ben bayramda Çiftlik - Emily Mckay kitabını okuyucam . Kitab-ı Sevda blogcusu ve Sihirli Kitap blogcusu ile birlikte aynı kitapları okumaya karar verdik . Bu günden başlıyoruz .

Sizde Bayramda ne okuyacağım ? etkinliğime katılmak isterseniz blogunuzda paylaşıp bana yorum ile linkini yollayabilirsiniz .

Herkese iyi bayramlar !!
Çekilişler yav :D

18 Ağustos 2012 Cumartesi


Maria Puder Ölmedi blogundaki çekilişe katılmak için Tık !


! Ben Ölmeden blogundaki çekiliş için ise buraya tık ! 


Kırmızı Kiraz blogunun çekilişi için ise buraya tık!


Nur's Studio blogundaki çekişi için ise buradan !

Çekiliş bolluğuna katılmak isteyenler için toplu halde çekiliş durumu da yaptım :D

23 Ağustos 2012 yeni güncelleme :


Mavi Umut blogundaki çekilişe katılmak isteyen için buradan !

Herkesin Ramazan Bayramı Kutlu Olsun !!

18 Ağustos 2012 Cumartesi


İnşallah elimizi öptüğümüz kişiler para verirler :))
Umutluyum hadi bakalım !

İYİ BAYRAMLAR !

E-kitap okuyucusu kullananlar !! Nasıl iyi midir ?

17 Ağustos 2012 Cuma


Bir kaç gündür kafama takılan bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum. E-kitap okuyucusu ile kitap okuyan kitle zamanla artmaya başlayınca ve de ilgi büyük olunca bende meraklandım ve araştırma yaptım.

Bi kaç marka olarak şuan var. Fakat hangisi iyidir , hangisi kötüdür bilemiyorum. Wifi'lı olanı var , renkli veya  siyah beyaz olanı var . Seçenek çok fakat birde kullanların fikirlerini öğrenmek istedim ben .

Bu merakımı giderirseniz çok sevinirim . E-kitap okuyucusu kullananlar raht bir şekilde kitaplarını okuyabiliyor mu ? Faydaları neler ?

Cevaplarını bekliyorum. Bu konu gerçekten artık kafamda bir sonuca ulaşsın istiyorum :)

Rengine tutulduğumu söyliyim ! Yeşil renk favorimdir :) ♥

Kitaplardan Kule Yapalım #1

17 Ağustos 2012 CumaEuphoric'in blogunda başlattığı okunmayı bekleyen kitapları kule yapıp görüntüleme etkinliğine katılıyım dedim . Sizde katılırmısınız ?

Benim kulem 8 katlı :)) Bekleyen kitaplarımın kulesi bayağı ağır yalnız. Kaldırıyım dedim yani kaldırmasaydım daha iyi olucakmış :D

Eee benim kulemi bi tanıtıyım o zaman ; en alttan başlıyorum :

1-) 27 Kemik - Jonathan Nasaw

Yarım bıraktığım bir kitap bu. Kitaplaşma etkinliğinde elime ulaşmıştı. Birde Mezarcı vardı . Onu bitirdim ama bu yarım okunmuş bir şekilde beni bekliyor :(

2-)Kemik Adamın Kızları - Ted Dekker

Bu kitap Vikitap sitesinde takas yaptığım bir kitaptı. Ben takas olarak Kapan - Harlan Coben kitabını vermiştim. Karşılığında istediğim Kemik Adamın Kızları olmuştu.Bu kitabı çok okumak istiyorum. elimdeki Alex kitabından sonra bu kitaba başlıycam sanırım.

3-)Otomatik Portakal - Anthony Burgess 

Bu kitap ise bana kitap çekilişinde hediye olarak gelmişti. Birazcık başlamıştım. Ama hasta olduğum için okuyamamıştım.Sonrada yarım kaldı.

4-)Percy Jackson ve Olimpuslular serisi 3 - 4 - 5. kitapları - Rick Riordan

Bu seriye ortaokulun başlarında falan başlamıştım sanırım. 1 ve 2. kitaplarını okumuştum. Sonraki serilerini okumamıştım. Sonradan kardeşim benden önce davranıp bütün seriyi okuyup bitirdi. Bende okumak için bu kuleye dizdim :))

5-)Neptün'ün Oğlu - Olimpos Kahramanları Serisi 2. kitap - Rick Riordan

Kayıp kahramanı geçen ay okumuştum. Bu da sırayı bekleyenler arasında :))

6-)Parayı Bulduğum An Alayını Maviye Boyayacağım - Erdal Demirkıran

Erdal Demirkıran kitaplarının hepsi çok güzel . Bende 4 tane kitabı var sanırım. Okumayan varsa bu yazarın kitaplarını mutlaka bi yerden bulup okumalı derim ;) Beklemede bu kitapta ...

Sizinde bekleyen kitaplarınız varsa böyle bir kule yapıp blogunuzda paylaşabilirsiniz ! Etkinlik herkese açıktır :) 


Seri Katil / Kahraman

16 Ağustos 2012 Perşembe

Seri katil ve aynı zamanda bir kahraman olan birini hiç duydunuz mu ?

Muhakkak Dexter izliyenler bunu çok iyi anlamışlardır . Dizi tutkularının kurbanı olup insan öldürmeye başlayan ve kendisinin bence insanlık duyguları körelmiş bir katili konu alıyor .


Fakat katilimiz yani Dexter kötüleri öldürüyor . Buda bir nevi kahraman yapıyor .

Kendisi Adli Tıp Kan uzmanı olan bu adam onca polisin arasında yakalanmadan işini hallediyor :)) Eee kendisi kan uzmanı olunca olabilecek delilleri de çok iyi biliyor ve ona göre tedbirini alıyor :D

Dizinin aslında bir kitabı var fakat ( sanırım ) kitaba uygun gitmiyorlar . Ben kitabını okumadım ama bir ara okumam gerek :D 


Kitap seri halinde 3 kitabı var. Bu 1. kitabı . Buradan içeriğini okuyabilirsiniz .

Şuan dizi 7. sezona hazırlanıyor . 30 Eylül'de 7. sezonu yayınlanmaya başlıyıcak . Ve gerçekten en iyi sezon olucağına iddiaya bire girebilirim :))


7. Sezon Promo Resmi ! 


7. Sezon 2 dklık Fragmanı 


Not: Fragman acayip süper bu sezon tam bir olay olucak !! :))


Bu Defterlere Tutuldumm !!

16 Ağustos 2012 Perşembe

İlk görüşte aşk demek varmış ! Ben bu defterlere aşık oldum . Çok harikalar .!!


Bu yeşilli olan defter İtalya baskılı :))

Kırmızılı olan Londra resimli beni en çok etkiliyen defter ! :))

Nerede mi satılıyor ?  Burada efenim :)

Kitap takası yapmak isteyen kitap kurtları var mıdır acaba ?

15 Ağustos 2012 Çarşamba

Edda'nın Dünyası blogunda gördüğüm kitap takası çok hoşuma gitti . Fakat benim istediğim bir kitap yoktu. Bende düşündüm taşındım ben neden böyle bir etkinlik yapmıyorum dedim .

Hem kitaplaşmış olup , hemde öylece kitaplığımızda okunup kalmış kitaplarımızın başkalarınında okumasını sağlamış oluruz :)


 Eğer Edda'nın Dünyası blogundaki  kitap takası etkinliğini görmek isterseniz ise buradan ulaşabilirsiniz .Ben takas edeceğim kitapları şöyle bir resmini çektim :


Neleri takas ediyorum ? 

1- Sır Perdesi - Luca Martinelli ( sayfa sayısı : 238 , Yakamoz Yayınları ) - Takas verildi
2- Sonsuz - Alyson Noel ( sayfa sayısı :368 , Artemis Yayınları ) Takas verildi. 
3- Kehanet - Michelle Zink ( sayfa sayısı: 296 , Epsilon Yayınları ) - Takas verildi.
4- Karanlığa Dokunmak ( sayfa sayısı : 335 , Pegasus Yayınları ) - Beklemede.
5- Dedektif Kurukafa ( sayfa sayısı: 367 , Artemis Yayınları ) - Takas verildi.

NOT: Bu kitaplar benim tarafımdan 1 kez okunmuştur. Sadece Kehanet kitabı orjinal değildir .


Eğer sizde bu kitapları beğendiyseniz ve takas yapmak istiyorsanız mail adresime mesaj atabilirsiniz . Böylece bende sizin takas listenizi görürüm ona göre birbirimizle yapıcağımız takası belirlemiş oluruz . 

Mail adresim : lalelim_1997@hotmail.com

İlla bu 5 kitaptan hepsini takas yapmak zorunda değiliz . İstediğiniz bir kitabı seçip takası yapabiliriz :)

**** Son olarak bu postu kendi blogunuzda duyurursanız çok sevinirim . Kitap takası yapmak isteyen arkadaşlarımıza daha hızlı duyurmak için iyi bir yöntem :)

Yorumla katılmak istediğinizi belirtirseniz de çok sevinirim .
Sevgiler ! :)

İngiltere tutkum ve bana yaptırdıkları :)))

14 Ağustos 2012 Salı

Benim çokk tutkunu olduğum İngiltereden söz etmek istedim bu postta :)


Oranın ayrı bir yeri var bende . Evleri olsun , Saat kulesi olsun , O iki katlı kırmızı otobüsleri olsun vee en önemlisi kırmızı telefon kulübesi benim en çok hoşlandığım şeyler :)

Aslında bu şehire aşık olmamın en önemli sebebi Doctor Who dizisinin orada çekilmesi . Bilmeyenler için söyliyim ben Doctor Who dizisinin mübtelası bir gençim :))


Bir diğer aşık olma sebebim ise ingilizceyi çok harika konuşmaları . İngiliz ingilizcesi derler yaa . Ha işte ona hayranım ben ! O akıcı konuşmaları hızlandığında daha bir komik hal alır :))İngiliz ingilizcesine Doctor Who'dan bir örnek ! ♥

Birde dil kursları için İngiltere'ye gidiyorlar çoğu insan . Bende düşünmedim değil . Bu fikir çok cazip geliyor . Tabi hayal kurmak bedava annemin de söylediği gibi :)) Ama hayaller belki bir gün gerçekleşir ha ? :D

Orada birkaç telefon kulübesini kitaplık olarak yapmışlar . Açık bir şekilde herkesin okuyabileceği kitaplarla dolu güzel kitaplıklar .
Kısaca özetlemem gerekirse bu yazıyı , ben bu şehri çok seviyorum . Ve hayalim bir gün oraya gitmek . Kısmet olursa :)) 

Herkese sevgiler ...

Hayırlı Kandiller Herkese !!

14 Ağustos 2012 Salı

Martı Yayınlarından Yeni Kitap / Ted Dekker

12 Ağustos 2012 PazarGerilim yazarlarında en iyiler arasında yer alan Ted Dekker'in 
The Bride Collector kitabı Martı Yayınlarından geliyor ! 
Ben bu Martı Yayınlarını çok seviyorum ya.
Tess Gerritsen , Harlon Coben -ve hatırlamadığım başka yazarlar -
kitapları hep Martı Yayınlarından çıktı . 
Teşekkür Ediyorum :)

Kitabın birde tanıtım fragmanı var . Ben çok etkilendim . Sizde etkileniceksiniz eminim .Yağmur yağar bi bizii es geçer !

12 Ağustos 2012 Pazar

İstanbul'da bayağı yağmur yağmış diye duydum . Güya burdan gidiyor bide bulutlar . Ama tık yok ! Bir tek yağmur damlası göremedim .

Bulutlarda böyle bir görüntüyle yağmur yağmadan bekliyorlar ...Gün bitene kadar beklemedeyim bakalım ...

İşler Güçler / Sherlock Holmes

12 Ağustos 2012 PazarLeyla ile Mecnun'dan sonra bu da favori dizilerim arasına girdi :)) 
Adam bi anda Sherlock oldu heheh 

Flipped - İlk Aşk

11 Ağustos 2012 Cumartesi


Benim puanım : 9.8 ( ilk defa aşk filmine bu kadar yüksek puan veriyorum. )
Yapım : 2010 - ABD
Tür : Dram , Komedi , Romantik 
Süre : 90 dk
Yönetmen : Rob Reiner


Harika bir aşk filmi izledim ben !
Normalde aşk filmlerini tercih etmem ama 
bu filmin kitabı da varmış . Tam olarak adını bilmiyorum .
Filmle aynı adı taşımıyorlar . Ama ismini bulursam mutlaka okumayı düşünüyorum .

Konusuna gelince ;

Bir gün Bryce Loski adında bir çocuk mahalleye yeni taşınır . Taşınırken bir kız da bunları görür . Olaylar bundan sonra başlar . Fazla spoiler vermek istemiyorum bu yüzden detaylarda arada kaynıyor maalesef :(

Ama Sinemalar.com sitesinde küçük bir film özeti var . İşte o özet :

Bryce ve Julie ikinci sınıfta tanışmıştır. Küçük Juli, Bryce'ın hayatına girmesi ile ilk aşkını da tatmış olur. Ancak durum Bryce için aynı değildir. Kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan Bryce, her ne kadar Juli'yi kaybetmek istemese de, kızın ısrarı ve "hayır" cevabını kabul etmemesi canını sıkmaktadır. Aradan geçen altı yıl boyunca Juli ve Bryce için işler daha da zorlaşır. Karşı evlerde oturan ve aynı okula devam eden Juli ve Bryce artık ergenlik çağına girmişlerdir. Zaman zaman birbirlerinden uzaklaşsalar da, aralarında hala bir bağ vardır.

Filmden birkaç fotoğraf ve fragman :
- Fragman -


Made With Love By The Dutch Lady Designs