Yeniden ...

29 Mayıs 2012 Salı

Uzun bir aradan sonra yazıyorum . Benim için iyi olmadı yazmayı bırakmak . Ve işte burdayım :) Kafam rahat gönlüm boş ... Bazı şeyler vardır sessizlikte halledilmesi gerekir. Bazen de suçlu sen olursun . Hayat karışıklılığıyla herkes için  devam ediyor . Benim dünyam da öyle .
İstediklerimizin hepsi olucak diye bir şey yok tabiki . Ama herkes bir şeyler mutlaka birilerinden istemiştir . Olmayıncada surat asarız . Belkide olmaması daha iyidir .
Bu anlattıklarım yaşamımdaki değişikliklerden bir yazı . Fazla detaya girmek istemedim . Kendi dünyamda kendi sorunlarım ve ben baş başayız ...
Sizde şu veya bu sebepten istediğiniz bir şey olmadıysa gerçekten kafanıza takmayın . Evet üzülüceksiniz istediğiniz olmadı diye . Daha sonra bunun iyi olduğunu anlıyacağınızdan eminim .

Umarım okuyanları sıkmamışımdır ...

Yeni Düşünce Tarzları Hoşuma Gidiyor !!

20 Mayıs 2012 Pazar

Bu kitap evimdeki kütüphanede duruyordu . Ve okumak hiç aklıma gelmedi .Ama şimdi bu adama hayranım diyebilirim . İlgimi çekip okumaya başladığımda adamın gerçekten "dünyanın en akıllı insanı " olduğunu düşünmeye başladım !! VE bu konuda gerçekten ciddiyim .Size bir kaç örnek göstermek istiyorum kitaptan :


Bu sözle kitap başlıyor ve daha ilk okumada gerçekten etkileniyorsunuz !!
Bu konu gerçekten de iyi bir konuya değinmişler . Helede matematiği sevmeyenler için güzel bir haber diyebilirim ( ben matematiği çok seviyorum bu arada ♥ )
Diyecek söz yok bence ....

Incarceron - Catherine Fisher ♥

20 Mayıs 2012 Pazar

                                                           
                                                                                                             Arka Kapak

BU HAPİSHANE CANLI

Bir hapishane hayal edin: Öyle büyük ki içinde hücreler ve koridorlar, ormanlar, şehirler ve denizler var. 

Bir mahkûm hayal edin: Belleği yok, Dışarı'dan geldiğine emin, oysa Hapishane yüzyıllardır kapalı ve şimdiye kadar oradan kaçabilen yalnızca tek bir kişi var. 

Bir kız hayal edin: Bir malikânede, zamanın yasaklandığı bir toplumda yaşıyor; bilgisayarlarla yönetilen bir 17. yüzyıl dünyasına kapatılmış, istemediği bir evliliğe mahkûm, hem korktuğu hem de gerçekleşmesini arzuladığı bir suikast komplosuna karışmış. 

Biri içeride, diğeri dışarıda… Ama ikisi de tutsak. 

Incarceron'u hayal edin.

Hem ürkütücü hem çok çekici ve bağımlılık yaratacak yeni bir serinin başlangıcı.

"Dikkat çekici bir fütürist roman, nefes kesici bir tempo, zekice kurgulanmış bir olay örgüsü ve her iki mekânın tasarımında harika detaylar... Zamanlaması mükemmel, şaşırtıcı olaylar ve muhteşem bir son. Kesinlikle okunmalı."
The BooklistYazar:Cathrerıne Fısher
Çevirmen:Dost Körpe

Sayfa Sayısı: 440
Dili: Türkçe
Yayınevi: PegasusKendi Yorumum : Muteşem bir kurgu , zekice yazılmış bir romanı okumuş bulunuyorum . VE hala hayretler içerisindeyim . Kitabı bitirmeme rağmen hala etkisindeyim . Sonu hiç beklenmedik bir şekilde bitti . ( yani ben böyle bir son beklemiyordum açıkcası . ) Devam kitabı olan Sapphique'nin çıkmasını bekliyorum sabırsızlıkla :)
Şöyle biraz spoiler vermeden kısaca konuyu anlatmak istiyorum :

Bir hapishane var . Teknolojik açıdan bayağı gelişmiş bir hapishane . Ve tabiki birde Dışarısı var . Dışarısı da hapishaneden farksız aslında Claudia için . Baş karakterlerimiz " Claudia , Finn , Jared , Keiro , Attia "

Claudia : dışarda  , Finn : içerde 

Macera severler için yeni bir seri bu . Ve HARİKA ÖTESİ bir serii..... Okumayan varsa bence bu kitabı ışık hızıyla eline almalı diyorum :)) ♥


Not :Bu arada genelde ben böyle okuduğum kitapları yorum olarak anlatmıyordum ama bu kitap gerçekten müthiş olduu için herkesin okumasını istiyorum . Hayran kalıcağınız bir seriyi okumuş olucaksınız !!

Bu Aralar Biraz Islandım Da ...

18 Mayıs 2012 Cuma

Gerçekten buralarda fazla yağmur yağmaya başladı . Ve yazın gelmesini keyfle kutlayamadık açıkçası . Beden derslerimiz mahfolmaya başladı . Ama bizde yağmura karşı çıkıp valeybolumuza devam ettik . Fakat fazla yağmurun altında kalamadık haliyle :(
Birde İngilizce öğretmenim İngiltere'ye gittiği için derslerimiz boş geçiyor . Ve artık bu sıkıcı olmaya başladı . Haliyle canımız sıkılıyor bir süre sonra . Bende can sıkıntısından fotoğraf çekmeye başladım . İşte o fotoğraflar :

Bu havaların ne durumda olduğunun bir kanıtı sanırım :)Daha önce Doctor Who dizisinin fanı olduğumu söylemiş miydim ? :)) ♥Bu da yeni okuduğum kitabımdan bir görüntü :) " Mekanik Melek " 


Sağanak Yağmur ...

15 Mayıs 2012 Salı


Bu gün hava bir garipti bir garipti sormayın . Hava ilk önce  normaldi . Hiçbirşey yoktu . Sonradan birden karardı hava . Kara bulutlar falan geldi . Eh haliyle anladım yağmur yağıcağını . Birden yağmur bastırdı . Bardaktan boşalırcasına ... Görseniz çok güzeldi aslında . Ama ilkbahardan çıkmış yaza giriş yapmış olmamız gerekmezmiydi bu aylardaa ?? Garip geldi açıkçası bana ... :)

Alsam mı Almasam mı ?

13 Mayıs 2012 Pazar

Çok kararsız olduğumu daha önce söylemiş miydim ? Eğer söylemediysem şimdi söylüyorum ÇOK KARARSIZIM !!  Ve bu konuda çok sıkıntı çekiyorum açıkcası .
Bir mağazada cüzdan beğendim . Ama yinede şu " alsam mı almasam mı " çelişkisine girdim . Bende sizlere sormak istedim . Bakalım beğencekmisiniz . İşte o cüzdan :
                              Sağdaki cüzdanın dış görünümü soldaki cüzdanın içi  :))Sizce bu cüzdanı alıyım mı ??? Lütfen fikrinizi söyleyinn :))

Hoş Resimler ...

13 Mayıs 2012 PazarHayata Gülümsee :))

Özellikle bu saç modelini çok beğendim . Sizcede harika değil mi ?? :))

Bütün Annelerin Anneler Gününü Kutlarım !! ♥♥

13 Mayıs 2012 Pazar

Sosya Ağ Çılgınlığı mı ??

10 Mayıs 2012 Perşembe

Evinde interneti olan her insanın mutlaka bir Facebook hesabı vardır sanırım . Benimde var haliyle ama şöyle diyim size sadece Facebook yok . Aslında sosyal ağ diyince akla sadece Facebook gelmiyor artık . Bunun Twitter'ı var MySpace'i var tumblr'ı var ve daha birsürü bilmediğim sosyal ağlar ... Zararlarını falan söylemiycem çünkü bunlar zaten herzaman dile getiriliyor . Bende de Facebook , Twitter , MySpace ve Tumblr var . Eee noldu yani açınca bir havaya mı giriyosun ?? Yooo . Ne oluyo ?? Bende bunu çözemedim . Benimde var bende bu soruyu kendime sordum bi cevap alamadım . Siz bir cevap verebildiniz mi ??

İlk Kitap Mim'im

7 Mayıs 2012 Pazartesi

Sevgili Mavi Umut beni Mimlemiş :)) Bende çok sevindim teşekkürler :))

Mimin konusu : Kitaplar ♥
En sevdiklerim...

1.Ne sıklıkla kitap okursunuz?
-- Kitap olduğu sürece her zaman okurum . Yani şöyle söyliyim 1 haftada 1 kitap en az bitirmiş olurum :))


2.En sevdiğiniz yazar/lar?
-- Yabancı olarak : Tess Gerritsen, Rachel Caine , Lisa Gardner , Jean Christophe Grange , Tami Hoag , Cassandra Clare , Becca Fitzpatrick , Harlan Coben ,Suzanne Collins , Adam Fawer...
Türk olarak : Canan Tan , Kahraman Tazeoğlu ( çok fazla türk yazar okumuyorum  :( )

3.En beğendiğin Kitap/lar? 
-- Tess Gerritsen'in bütün kitapları :)) , Rachel Caine de öyle , Ölümcül Oyuncaklar Serisi , Hush Hush Serisi , Olasılıksız , Kapan , Açlık Oyunları Serisi ,Sil Baştan ....


4.(Yerli/yabancı) hangi yazarların kitaplarını daha çok tercih edersin?
-- Demin söylediğim gibi yabancı yazarları daha çok tercih ediyorum . Nedenine gelince genelde macera kitapları okuyorum veya gerilim polisiye konulu bu özellikte yerli yazarlarımızda pek göremedim açıkcası . Tavsiye edenler olursa da seve seve okurum yani :)

5.Bugüne kadar en beğendiğin kitap serisi?
-- Açlık Oyunları Serisi ve Rizzoli and İsles Serisi :) ♥


6.Daha çok hangi tarz okumaktan hoşlanırsın? 
-- polisiye - gerilim macera , korku , psikolojik :) arasıra da aşk ;)
7.En son hangi kitabı okudun?
-- Asla Arkana Bakma - Tess Gerritsen ♥ ( Müthişti !! )

8.Şu anda hangi kitabı okuyorsun?
--  Yarım bıraktığım bir kitaba başladım adı : Ölü Ruhlar Ormanı . Sonlarındayım :))

9.Kitap blogları hakkında ne düşünüyorsun? Yeterli mi?
-- Kendimde bir kitap blogu sayılırım aslında ama ben okuduğum kitaplar hakkında yorum yazmıyorum . Ama çok iyi kitap blogları tanıyorum .Yeterli mi bilemiycem tabi. Bence hiçbir zaman yeterli olmuycak ....

10.KİTAP OKUMAK sizin için ne ifade ediyor?(cevabını en çok merak ettiğim soru)
-- Kitap okumak mı ??.... Kitap okumak tarif edilemeyecek hadar güzel bir şey . Ve iyiki de kitap okuyorum diyorum . Klasik bir laf olucak ama bu söz gerçekten çok doğru bir söz benim için : Kitap benim en iyi dostum !!! ve hep öyle kalıcak ... ♥

Ve evet sıra mimlediklerime geldi :

İsteyen başkalarınıda mimleyebilir . Herkese iyi okumalarr :))  

ımmm...Ağzımın suyu aktıı :))

6 Mayıs 2012 Pazar

Allahım yaa annem bir güzel çorba yapmış sormayın gitsin :) Bende hiç dururmuyum direkt resmini çektim size göstermek için :) Bide annemi methediyim dedim :)) Ama annem diye söylemiyorum harika yemekler yapıyor . Buda benim için çoook iyi birşey .
Yani bazı anneler iş kadını oluyolar ve çocuklarına yemek hazırlayamıyorlar doğal olarak. Tabi hazırlayanlarda mutlaka vardır ama çoğunluk böyle malesef :( neyseki benim annem " ev hanımı " :))
Neyse konudan sapmayalım . İşte size o çok methettiğim çorba:Aslında belirli bir ismi yok ama biz bu çorbaya " Yıldızlı Çorba " veya " Yıldız Çorbası " diyoruz :))

Böyle daha başka güzel yemekleri  de bundan sonra burda görebilirsiniz....  Hadi ben kaçtım :))


Çekiliş Varmış ..!!

6 Mayıs 2012 Pazar

Kitap Bahçesi'nin bir çekilişini duyurmak istiyorum . Genelde çekiliş çok duyurmuyorum . Beğendiğim hediyeler olmuyo çünkü :) Ama bu seferki gerçekten çok güzel. Katılmanızı tavsiye ediyorum :)

Gelelim hediyelere :


1-) Bir Düşten İbaret ♥

2-)Uzaklarda Bir Yerde ♥


Pazar Yazısı #5

6 Mayıs 2012 Pazar

Bu pazar yazım bayağı dopdoluu :)) Bakalım neler varmış :


Saçınıza göre özel taktikler için bu yazıyı okumanız şartt!! :)


Bir diğer yazı :Eh bu ilgünç olaylar tabiki Gines Rekorlar kitabına ( ismini yanlış yazmış olabilirim büyük ihtimal ) girmiş. Bizede " Ohaa... nasıl yapmış bunu yaa .... " demek kalıyorr :))

Başka haberlerde var ama şuan dışarıya çıkmam gerekiyor . Gelince tekrar yazıcamm. Merakla bekleyin... :))

Sabah Kahvaltısı Yaptım ...Cidden !!

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Evet dün 1 mayıstı ve tatildi . Bu gün ise bana yine tatil . Okulu birazcık kırmış olabilirim .Ama bir nedenim vardı tabiki de .
Aslında nedenimi açıklamak istemiyorum . Yani biraz özel . Ama şunu söyliyim rüya gördüğümde gerçekten çok etkilenen bir insanım . Ve okulu bu gün kırma sebebimde bu "rüya etkilenmesinden " kaynaklanıyor .

E doğal olarak okula gitmediğim için güzel bir kahvaltı yapma fırsatım da oldu . Genelde okula gitmeden önce sabah kahvaltısı yapılması gerekiyormuş ama ben yapamıyorum malesef. Yani midem sabah bişi istemiyor nedense. Böyle olunca tabi okulda tost , hamburger falan yemem gerekiyor. Aslında bazen annecim ekmek arası bişeyler koyuyor yanıma ama bu her zaman olmadığı için mecburen hazır alıyorum . Zararlı olduğunu söylememe gerek yok sanırım . Konu buralara gelirse iş uzar yani :) Başlıktan da anlaşıldığı üzere çok güzel bir kahvaltı ve bu kahvaltımı hafta içi yapmış olmam ayrı bir hazdı . Güzeldi . Çukalatalı ekmeğimi de yedim . Rahatım yani ...

Sabah okula  gitmeden önce kahvaltı yapanlara burdan sesleniyorum : YAPMAYIN .!!!! :)) Ne gerek var şimdi :P
Made With Love By The Dutch Lady Designs